Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku probíhají letní ořezy stromů a keřů

Zaměstnanci Technických služeb se během těchto dní naplno věnují péči o stromy a keře. Na celém území města provádí ořezy suchých větví, a to hlavně kvůli bezpečnosti občanů.

Ve Frýdku-Místku nastalo každoroční období letních ořezů stromů a keřů na plochách veřejné zeleně, které jsou ve vlastnictví města. Dochází převážně ke kácení suchých a výrazně poškozených větví stromů, které by mohli ohrožovat bezpečnost lidí.

“Provádíme jak ozdravení vzrostlých stromořadí, tak keřů. Samozřejmě se zlepšují průjezdní i průchozí profily místních i účelových komunikací, případně chodníků, a také se vyhovuje požadavkům občanů, kdy jim vzrostlé stromy zasahují do fasád nebo do výhledů z panelových domů,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Ořezy stromů a keřů provádí zaměstnanci Technických služeb na celém území města, v parcích i na sídlištích. Ořezány tak budou desítky stromů.

“V současné době pracujeme na centrálním parku a na sídlišti Kolaříkovo. Budou následovat další části na území celého města. Dřevní hmota, která vzniká se následně štěpkuje a dáváme ji dál do nových výsadeb, případně do keřových skupin, aby bylo to využití maximální,” dodal Kohut.

Vzhledem k velkému počtu míst, kde je potřeba stromy ořezat, a zároveň neustále přicházejícím požadavkům občanů, budou letní řezy probíhat minimálně do konce prázdnin s tím, že rozsah prací bude podle předpokladů větší, než tomu bylo v minulém roce.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy