Reklama

Ve Frýdku-Místku probíhají letní ořezy stromů a keřů

Zaměstnanci Technických služeb se během těchto dní naplno věnují péči o stromy a keře. Na celém území města provádí ořezy suchých větví, a to hlavně kvůli bezpečnosti občanů.

Reklama

Ve Frýdku-Místku nastalo každoroční období letních ořezů stromů a keřů na plochách veřejné zeleně, které jsou ve vlastnictví města. Dochází převážně ke kácení suchých a výrazně poškozených větví stromů, které by mohli ohrožovat bezpečnost lidí.

“Provádíme jak ozdravení vzrostlých stromořadí, tak keřů. Samozřejmě se zlepšují průjezdní i průchozí profily místních i účelových komunikací, případně chodníků, a také se vyhovuje požadavkům občanů, kdy jim vzrostlé stromy zasahují do fasád nebo do výhledů z panelových domů,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Ořezy stromů a keřů provádí zaměstnanci Technických služeb na celém území města, v parcích i na sídlištích. Ořezány tak budou desítky stromů.

“V současné době pracujeme na centrálním parku a na sídlišti Kolaříkovo. Budou následovat další části na území celého města. Dřevní hmota, která vzniká se následně štěpkuje a dáváme ji dál do nových výsadeb, případně do keřových skupin, aby bylo to využití maximální,” dodal Kohut.

Vzhledem k velkému počtu míst, kde je potřeba stromy ořezat, a zároveň neustále přicházejícím požadavkům občanů, budou letní řezy probíhat minimálně do konce prázdnin s tím, že rozsah prací bude podle předpokladů větší, než tomu bylo v minulém roce.
Cestou od swingu až k folklóru/ koncerty

Dnes 15:00 - 18:00
Frýdek-Místek, Světové Muzeum a Knihovna Bible / Stará Bělá – Husův sbor

Kino na výletě 2019 | Zrodila se hvězda

19.06. 21:15 - 16.06. 21:54
Frýdek-Místek, Park pod zámkem, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

26.06. 21:15 - 16.06. 21:54
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

REIT Jízdárna pod Lipovým s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Ing. Jiří Jandačka
Frýdek-Místek
od 16 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

D A S spol. s r. o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu