Ve Frýdku-Místku probíhají letní ořezy stromů a keřů

Zaměstnanci Technických služeb se během těchto dní naplno věnují péči o stromy a keře. Na celém území města provádí ořezy suchých větví, a to hlavně kvůli bezpečnosti občanů.

Ve Frýdku-Místku nastalo každoroční období letních ořezů stromů a keřů na plochách veřejné zeleně, které jsou ve vlastnictví města. Dochází převážně ke kácení suchých a výrazně poškozených větví stromů, které by mohli ohrožovat bezpečnost lidí.

“Provádíme jak ozdravení vzrostlých stromořadí, tak keřů. Samozřejmě se zlepšují průjezdní i průchozí profily místních i účelových komunikací, případně chodníků, a také se vyhovuje požadavkům občanů, kdy jim vzrostlé stromy zasahují do fasád nebo do výhledů z panelových domů,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Ořezy stromů a keřů provádí zaměstnanci Technických služeb na celém území města, v parcích i na sídlištích. Ořezány tak budou desítky stromů.

“V současné době pracujeme na centrálním parku a na sídlišti Kolaříkovo. Budou následovat další části na území celého města. Dřevní hmota, která vzniká se následně štěpkuje a dáváme ji dál do nových výsadeb, případně do keřových skupin, aby bylo to využití maximální,” dodal Kohut.

Vzhledem k velkému počtu míst, kde je potřeba stromy ořezat, a zároveň neustále přicházejícím požadavkům občanů, budou letní řezy probíhat minimálně do konce prázdnin s tím, že rozsah prací bude podle předpokladů větší, než tomu bylo v minulém roce.
Jiří Vodička a Camerata Janáček / koncert

03.03. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

V síti / projekce filmu a diskuze s protagonistkou Terezou Těžkou

09.03. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Trio DuBois / Koncerty

17.03. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

ELDORADO TRAVEL s.r.o. - pracoviště Jablunkov
Jablunkov
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Auto-motoEvri, s.r.o., pracoviště
Třinec
od 17 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

STEELTEC CZ, s.r.o.
Třinec
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků