Ve Frýdku-Místku probíhají letní ořezy stromů a keřů

Zaměstnanci Technických služeb se během těchto dní naplno věnují péči o stromy a keře. Na celém území města provádí ořezy suchých větví, a to hlavně kvůli bezpečnosti občanů.

Ve Frýdku-Místku nastalo každoroční období letních ořezů stromů a keřů na plochách veřejné zeleně, které jsou ve vlastnictví města. Dochází převážně ke kácení suchých a výrazně poškozených větví stromů, které by mohli ohrožovat bezpečnost lidí.

“Provádíme jak ozdravení vzrostlých stromořadí, tak keřů. Samozřejmě se zlepšují průjezdní i průchozí profily místních i účelových komunikací, případně chodníků, a také se vyhovuje požadavkům občanů, kdy jim vzrostlé stromy zasahují do fasád nebo do výhledů z panelových domů,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Ořezy stromů a keřů provádí zaměstnanci Technických služeb na celém území města, v parcích i na sídlištích. Ořezány tak budou desítky stromů.

“V současné době pracujeme na centrálním parku a na sídlišti Kolaříkovo. Budou následovat další části na území celého města. Dřevní hmota, která vzniká se následně štěpkuje a dáváme ji dál do nových výsadeb, případně do keřových skupin, aby bylo to využití maximální,” dodal Kohut.

Vzhledem k velkému počtu míst, kde je potřeba stromy ořezat, a zároveň neustále přicházejícím požadavkům občanů, budou letní řezy probíhat minimálně do konce prázdnin s tím, že rozsah prací bude podle předpokladů větší, než tomu bylo v minulém roce.
Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Společně na Lysou / akce pro rodiny

22.09. 8:00 - 17.09. 3:02
Frýdek-Místek, Ostravice - zastávka

Princezna s dlouhým nosem / pohádka

22.09. 15:00 - 17.09. 3:02
Frýdek-Místek, Altán ve Smetanových sadech, Frýdek - Místek

TEMATO SMART REAL s.r.o.
Frýdek-Místek
od 40 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků