Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Open air festival Pivopění opět přichází do Frýdku-Místku

První srpnová sobota se ve Frýdku-Místku ponese ve znamení bigbítu a piva. V areálu textilky Slezan bude na tři desítky minipivovarů z Moravskoslezského kraje i z krajů sousedních, a samozřejmě skvělá hudba.

Ani letos v období horkých dní ve výčtu akcí, které město Frýdek-Místek prostřednictvím své příspěvkové organizace KulturaFM připravilo pro osvěžení léta, nechybí hudební open air festival s přehlídkou minipivovarů. Pod všeobjímajícím názvem Pivopění se uskuteční v sobotu 4. srpna v areálu textilky Slezan na Staroměstské ulici.

“Ve 13 hodin se otevřou brány textilky pro dívaky a od 14 hodin začne program. Vystoupí Ty syčáci, potom  Rockin' Jackals, česká indie rocková kapela Downbelow, následovat bude kapela, která často nevystupuje Půlnoc, která je postavena na základech legendární kapely Plastic people of the universe, dále se můžete těšit na pražskou rockovou legendu Ducháček a Garage a na závěr underground 80. let Michal Michal Ambrož & Hudba Praha,” popsala produkční KulturyFM Gabriela Kocichová.

Především milovníci zlatavého moku se mohou těšit na celou řadu malých pivovárků od nás a dokonce i ze zahraničí. Na své si přijdou ale i ti, kteří pivo až tak v lásce nemají, a také děti. Samozřejmostí budou i stánky s kulinářskými pochutinami od nakládaných sýrů, přes guláše až ke grilovaným specialitám. Pivopění je zkrátka festival pro všechny bez rozdílu věku a chutí.

“V areálu bude na tři desítky pivovarů z Olomouckého a Moravskoslezského kraje a ze Slovenska. Pro ty, kteří pivu neholdují, budou letos poprvé zastoupena dvě jihomoravská vinařství. Pro děti tam budou trampolíny, bublinkovač nebo skákací hrad,” dodala Kocichová.

Vstupné na Pivopění je tradičně zdarma. Více informací a podrobný program vystupujících kapel mohou zájemci nalézt na webových stránkách www.visitfm.cz nebo www.kulturafm.cz.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy