Reklama

Jachtařský Interpohár 2018 ovládl Olešnou

Na přehradě Olešná se uskutečnil mezinárodní závod v jachtingu Interpohár. Hladinu přehrady šněrovalo několik desítek lodí. O vítězství bojovaly posádky z České republiky, ale také ze Slovenska a Polska.

Reklama

Moravskoslezský krajský svaz jachtingu ve spolupráci s TJ Sokol Palkovice - oddíl jachtingu uspotádal tradiční mezinárodní pohárový závod Interpohár 2018. Své síly v něm měří děti ve věku od 8 do 19 let.

“Máme tady dětskou lodní třídu Optimist, která je nejrozšířenější, máme tady 35 lodí. Pak máme Laser Radial, těch máme zhruba 15, a máme tu i Evropy a těch je asi 10. Včera jsme odjeli celkem dobrý závod, kdy Evropy a Lasery odjely šest rozjížděk, a třída Optimist odjela rozjížděk pět. Byly ideální podmínky, teplo, hezky foukalo, nebyly těžké podmínky, byly to pěkné férové podmínky,” uvedl ředitel závodu Interpohár 2018 Kamil Ščerba

Na průběh závodu dohlíží na trase až pět člunů rozhodčích.

“Já jako hlavní rozhodčí jsem na startovním člunu, který je zvlášť. Máme tu trať, kterou nazýváme trapeziod. Jezdí se to na velkých vodách, ve světě, u nás na mistrovství. A ten trapezoid je vlastně čtverec, kde se jezdí vnitřní a vnější okruh. Vnitřní okruh jezdí optimisti, protože je to začínající lodní třída, jsou tady samé děti, takže to mají kratší. Vnější trať jezdí větší lodě, což je Evropa a Laser Radial, a těm to umíme natáhnout. Všecky tři lodě mají stejně ideální podmínky,” popsal hlavní rozhodčí Lukáš Vavrla

Interpoháru se účastnili závodníci jak z naší země, tak také ze Slovenska a Polska.

Anketa, závodníci:

“Včera to bylo fajn. Podařilo se mi vyhrát tři rozjezdy. Hodně foukalo. I když se to velmi točilo z každé strany, bylo to fajn a jsem rád, že jsem tady. Věnuji se tomu třetím rokem.”

“Dařilo se mi dobře. Jezdím už pět let. Probíhalo to tak, že postavili bójky, my jsme vyjeli na vodu, oni to odstartovali a my jsme jezdili kolem těch bójek.”

Interpohár se letos uskutečnil už popáté v řadě. Na přehradu Olešnou do areálu loděnice TJ Sokol Palkovice oddíl jachtingu se vrátil po dvou letech, během nichž byla přehrada vypuštěná.
BTS Love Yourself / záznam koncertu ze Soulu

26.01. 16:30 - 24.01. 7:05
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Studentský Filmový klub | Jan Němec: O slavnosti a hostech

28.01. 17:00 - 24.01. 7:05
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

O světě drog a soudní toxikologie s Peterem Ondrou / beseda

31.01. 18:30 - 24.01. 7:05
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

OK JEONG s.r.o.
Frýdek-Místek
od 15 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Lenka Pšenicová
Frýdek-Místek
od 14 740 Kč do 17 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu