Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolnické centrum ADRA F-M chystá nový projekt

Dobrovolnické centrum ADRA připravuje zcela nový projekt. Pomoci má dětem s autismem a jejich rodičům. V současné době ADRA hledá nové dobrovolníky, kteří by se chtěli do projektu zapojit.

Širokou škálu aktivit, které Dobrovolnické centrum ADRA vykonává, chce rozšířit o jednu další. Jedná se o projekt, který cílí na rodiny, v nichž jsou autistické děti.

“Celý ten projekt má tři oblasti. Chceme podpořit samotné rodiny, a to tak, že dobrovolníci našeho centra by docházeli do rodin a s dětmi či dospívajícími lidmi s autismem by navázali přátelský vztah. Je známo, že osoby s autismem moc přátel nemají, může se stát, že jsou i vylučování s třídních kolektivů a podobně. Druhá oblast směřuje do volnočasových aktivit, kde se budeme snažit realizovat pro děti s autismem dvě volnočasové aktivity. Jedna se týká sportovního kroužku, kde děti pod vedením odborně vyškolených lektorů a dobrovolníků budou vytvářet nějaké společné sportovní aktivity. Druhá aktivita směřuje do výtvarných činnosti, kde opět pod vedením vyškolených lektorů a dobrovolníků se děti budou pokoušet vytvářet nějaké hezké výrobky a práce. Třetí oblast, kterou chceme podpořit, je vytvořit bezpečný prostor pro rodiče těchto dětí a rodiny a formou svépomocné rodičovské skupiny se chceme pokoušet řešit jejich svízelnou životní situaci,” sdělil zástupce vedoucího DC ADRA Petr Adamus.

Ve Frýdku-Místku dosud podobná aktivita takového to typu schází, a to byl hlavní důvod, proč Dobrovolnické centrum ADRA začala svůj projekt připravovat.

“Chceme vyzvat lidi, dobrovolníky, které by tato práce zajímala. Chtěli bychom s těmi potencionálními zájemci spolupracovat, odborně je vyškolit a poslat je do těch rodin, kde by mohli s těmi pracovat, navázat s nimi přátelský vztah, být společníky, kamarády. To je cílem celého projektu,” dodal Adamus.

Novou službu by chtělo Dobrovolnické centrum ADRA spustit s příchodem nového školního roku.
Povídání v Zeleném baru s tibetologem Danielem Berounským

24.09. 18:30
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

A.D. servis point s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Martin Desenský, tel. 774 276 723, email a.d.
Frýdek-Místek
od 17 800 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

BPM silesia group s.r.o. - Třinecko
Třinec
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 5 300 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků