Reklama

Dobrovolnické centrum ADRA F-M chystá nový projekt

Dobrovolnické centrum ADRA připravuje zcela nový projekt. Pomoci má dětem s autismem a jejich rodičům. V současné době ADRA hledá nové dobrovolníky, kteří by se chtěli do projektu zapojit.

Reklama

Širokou škálu aktivit, které Dobrovolnické centrum ADRA vykonává, chce rozšířit o jednu další. Jedná se o projekt, který cílí na rodiny, v nichž jsou autistické děti.

“Celý ten projekt má tři oblasti. Chceme podpořit samotné rodiny, a to tak, že dobrovolníci našeho centra by docházeli do rodin a s dětmi či dospívajícími lidmi s autismem by navázali přátelský vztah. Je známo, že osoby s autismem moc přátel nemají, může se stát, že jsou i vylučování s třídních kolektivů a podobně. Druhá oblast směřuje do volnočasových aktivit, kde se budeme snažit realizovat pro děti s autismem dvě volnočasové aktivity. Jedna se týká sportovního kroužku, kde děti pod vedením odborně vyškolených lektorů a dobrovolníků budou vytvářet nějaké společné sportovní aktivity. Druhá aktivita směřuje do výtvarných činnosti, kde opět pod vedením vyškolených lektorů a dobrovolníků se děti budou pokoušet vytvářet nějaké hezké výrobky a práce. Třetí oblast, kterou chceme podpořit, je vytvořit bezpečný prostor pro rodiče těchto dětí a rodiny a formou svépomocné rodičovské skupiny se chceme pokoušet řešit jejich svízelnou životní situaci,” sdělil zástupce vedoucího DC ADRA Petr Adamus.

Ve Frýdku-Místku dosud podobná aktivita takového to typu schází, a to byl hlavní důvod, proč Dobrovolnické centrum ADRA začala svůj projekt připravovat.

“Chceme vyzvat lidi, dobrovolníky, které by tato práce zajímala. Chtěli bychom s těmi potencionálními zájemci spolupracovat, odborně je vyškolit a poslat je do těch rodin, kde by mohli s těmi pracovat, navázat s nimi přátelský vztah, být společníky, kamarády. To je cílem celého projektu,” dodal Adamus.

Novou službu by chtělo Dobrovolnické centrum ADRA spustit s příchodem nového školního roku.
Cestou od swingu až k folklóru/ koncerty

Zítra 15:00 - 18:00
Frýdek-Místek, Světové Muzeum a Knihovna Bible / Stará Bělá – Husův sbor

Kino na výletě 2019 | Zrodila se hvězda

19.06. 21:15 - 15.06. 23:18
Frýdek-Místek, Park pod zámkem, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

26.06. 21:15 - 15.06. 23:18
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

REIT Jízdárna pod Lipovým s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Ing. Jiří Jandačka
Frýdek-Místek
od 16 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

D A S spol. s r. o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu