Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další podnik ve Frýdku-Místku musí zavírat dříve

Ve Frýdku-Místku musí další podnik omezit otevírací dobu. Jde o populární restauraci Kovárna, která měla otevřeno non-stop, ale je ale bohužel přímo na sídlišti Slezská. Obyvatelé přilehlého domu si stěžovali na rušení nočního klidu a tak magistrát omezil restauraci provoz.

Restaurace Kovárna na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je velmi oblíbená. Jedním z důvodů je také to, že jde o non-stop. Se zákazem kouření ale přišel problém. Před restaurací téměř stále stojí hosté a často jsou hluční. To se samozřejmě nelíbí lidem, kteří okolo bydlí. Sepsali i petici. “Nade mnou mají 14 denní dítě a další dvě malé děti, bydlí tam lidé, co chodí na směny a tak dále. Ti si stěžují. Ten non-stop provoz vadil,” vysvětluje nájemník přilehlého domu.

Zastupitelé se proto rozhodli, že Kovárnu přidají na seznam restaurací, kde je omezen provoz vyhláškou. Patří tam například Kraken, Krokodýl nebo Cihla. “Teď k nim přibyl další podnik, již sedmý v pořadí, a na sídlišti Slezská v objektu s číslem popisným 3151. Kovárna stejně jako i další hostinské provozovny sídlící v objektu budou nově otevřeny do půlnoci a v pátek a sobotu do jedné v noci,” vysvětluje mluvčí města Jana Matějíková.

Provozovatelce restaurace se nařízení samozřejmě nelíbí. Bojí se poklesu tržeb. “Bránila jsem se proti tomu kraválu, prosila jsem zákazníky. Na štamgasty ale přece nebudu volat policii, že tady kouří. Kde mají kouřit? Je to všechno kvůli tomu zákazu kouření,” vysvětluje provozovatelka restaurace Kovárna Kateřina Dehnerová.

Lidé z okolí podniku doufají, že se nyní situace uklidní a oni budou moci klidně spát.
Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Tři v háji / divadelní představení

05.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

AGRICOOP Třinec a.s., kravín Vendryně
Vendryně
od 17 000 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

okma service s.r.o.- pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 500 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků