V září budou ve F-M přistaveny velkoobjemové kontejnery

Frýdek-Místek bojuje proti odkládání objemného odpadu k popelnicím. I v září proto opět přistaví velkoobjemové kontejnery. Lidé se tak budou moci zdarma a pohodlně zbavit starých nepotřebných věcí.

Frýdek-Místek pokračuje v boji proti odkládání starého nepotřebného nábytku k popelnicím. Kontejnery na velkoobjemový odpad nechává přistavit na více jak šedesáti svozových místech v různých lokalitách města mnohem častěji, a to co druhý měsíc.

“Letošní již čtvrtý svoz bude zahájen 10. září. Na žádost občanů se jednorázově uskuteční také na ulici Lískovecká naproti domu č. p. 2507, a to 13. září,” uvedla mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

V loňském roce bylo odvezeno od popelnic zejména v sídlištní zástavbě 225 tun starého a nepotřebného nábytku, což z městského rozpočtu vytáhlo přes 660 tisíc korun. Náklady spojené s častějším přistavením velkoobjemových kontejnerů jsou odhadovány na 175 tisíc korun.

“Odkládání nábytku k popelnicím je nehygienické, neestetické a také finančně nákladné. Nelze ho totiž svážet s běžným odpadem, sváží se zvlášť vypraveným vozidlem do recyklačního střediska, kde se dále třídí. Abychom odkládání nábytku k popelnicím co nejvíce omezili, přistavujeme po celém městě častěji, a to co druhý měsíc, velkoobjemové kontejnery. Lze do nich odložit nejen starý a nepotřebný nábytek, ale také koberce, matrace, dveře a podobně,“ řekla Matějíková.

Kontejnery budou dle harmonogramu přistaveny vždy dopoledne uvedeného dne a odváženy budou následující den mezi 6. a 12. hodinou. Harmonogram svozu a rozmístění kontejnerů lidé najdou na webu města. Další svoz velkoobjemového odpadu se uskuteční v listopadu. Od dubna pokračuje také svoz bioodpadu ze zahrad na území města, včetně místních částí Chlebovice, Lískovec, Lysůvky, Skalice a Zelinkovice. Probíhat bude až do konce listopadu, a to stejně jako loni, tedy jednou za čtrnáct dní.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Zítra 15:00 - 07.12. 12:15
Frýdek-Místek, Kostel Božího těla, Jablunkov

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

10.12. 19:00 - 07.12. 12:15
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Bach trochu jinak / komponovaný pořad

11.12. 19:00 - 07.12. 12:15
Frýdek-Místek, ZUŠ Frýdek - Místek

JEWA, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 500 Kč do 20 000 Kč

Detail

LAKUM - KTL, a.s.
Frýdek-Místek
od 15 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků