Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V září budou ve F-M přistaveny velkoobjemové kontejnery

Frýdek-Místek bojuje proti odkládání objemného odpadu k popelnicím. I v září proto opět přistaví velkoobjemové kontejnery. Lidé se tak budou moci zdarma a pohodlně zbavit starých nepotřebných věcí.

Frýdek-Místek pokračuje v boji proti odkládání starého nepotřebného nábytku k popelnicím. Kontejnery na velkoobjemový odpad nechává přistavit na více jak šedesáti svozových místech v různých lokalitách města mnohem častěji, a to co druhý měsíc.

“Letošní již čtvrtý svoz bude zahájen 10. září. Na žádost občanů se jednorázově uskuteční také na ulici Lískovecká naproti domu č. p. 2507, a to 13. září,” uvedla mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

V loňském roce bylo odvezeno od popelnic zejména v sídlištní zástavbě 225 tun starého a nepotřebného nábytku, což z městského rozpočtu vytáhlo přes 660 tisíc korun. Náklady spojené s častějším přistavením velkoobjemových kontejnerů jsou odhadovány na 175 tisíc korun.

“Odkládání nábytku k popelnicím je nehygienické, neestetické a také finančně nákladné. Nelze ho totiž svážet s běžným odpadem, sváží se zvlášť vypraveným vozidlem do recyklačního střediska, kde se dále třídí. Abychom odkládání nábytku k popelnicím co nejvíce omezili, přistavujeme po celém městě častěji, a to co druhý měsíc, velkoobjemové kontejnery. Lze do nich odložit nejen starý a nepotřebný nábytek, ale také koberce, matrace, dveře a podobně,“ řekla Matějíková.

Kontejnery budou dle harmonogramu přistaveny vždy dopoledne uvedeného dne a odváženy budou následující den mezi 6. a 12. hodinou. Harmonogram svozu a rozmístění kontejnerů lidé najdou na webu města. Další svoz velkoobjemového odpadu se uskuteční v listopadu. Od dubna pokračuje také svoz bioodpadu ze zahrad na území města, včetně místních částí Chlebovice, Lískovec, Lysůvky, Skalice a Zelinkovice. Probíhat bude až do konce listopadu, a to stejně jako loni, tedy jednou za čtrnáct dní.
Lukáš Pavlásek / Kdo nepláče není Čech

Zítra
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Povídání v Zeleném baru s tibetologem Danielem Berounským

24.09. 18:30
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

BPM silesia group s.r.o. - Třinecko
Třinec
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

okma service s.r.o.- pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 5 300 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků