Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Národním domě v Místku proběhnou Charitní dny umění

Ve Frýdku-Místku proběhnou Charitní dny umění. Už tento čtvrtek proběhnou workshopy pro klienty sociálních služeb a v pátek poté pro veřejnost. Součástí bude už tradiční aukce výtvarných děl.

V Národním domě v Místku proběhnou ve čtvrtek 13. září a v pátek 14. září Charitní dny umění. Jedná se o první ročník akce, jehož pořadatelem je frýdeckomístecká charita. Na každý den je připraven program.

„Program bude ve čtvrtek věnovaný našim klientům i klientům jiných neziskových organizací ve Frýdku-Místku. Máme pro ně připraveny kurzy malování, takže si každý odnese na památku svůj vlastní obrázek. Druhý den navazují opět kurzy pro klienty a odpoledne ve tři hodiny začínáme pro veřejnost trhem umění, kdy budeme mít v Národním domě různé workshopy. Budeme mít workshop malování na hedvábí, bude tam probíhat grafity exhibice a hlavně tam bude ebru technika, což je starodávná turecká technika malování na vodní hladinu, kdy se ten obraz pak přetiskne na látku nebo na tenisky a tak různě,“ uvedla PR manager Charity Frýdek-Místek Jana Opluštilová.

Na trh umění v šest hodin večer naváže aukce výtvarných děl. Dražit se budou díla autorů z Frýdku-Místku a okolí.

„Celá akce má dvě roviny. Samozřejmě, že z aukce předpokládáme nějaký výtěžek, který bude použit na podporu služeb pro seniory. Ale k čemu je to vlastně dobré, je to, že chceme ukázat jinou tvář charity, chceme ukázat klientům i veřejnosti netradiční výtvarné techniky, takže to, o čem by to vlastně mělo být, je lidské setkání nad výtvarným uměním a potkávání se u nějaké příležitosti a vzájemné obohacování,“ řekl ředitel Charity Frýdek-Místek Martin Hořínek

Třešničkou na dortu celé akce bude koncert skupiny Naděje, který začne v osm hodin na zahradě Národního domu. Vstup na akci je zdarma.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy