Žáci z Frýdku-Místku se seznámili s nabídkou středních škol

Frýdek-Místek hostil Trh vzdělávání a pracovního uplatnění. Žáci základních škol se seznámili se širokou nabídkou oborů středních škol a učilišť a současně i s budoucími zaměstnavateli.

Reklama

Sportovní hala Polárka ve Frýdku-Místku se stala dějištěm 23. ročníku Trhu vzdělávání a pracovního uplatnění, který ve spolupráci s městem pořádal Úřad práce České republiky.

“Ten trh organizujeme už několik let a primárně má pomoci mladým lidem rozhodnout o jejich pracovním uplatnění a výběru školy,” uvedl ředitel Odboru kancelář Krajské pobočky ÚP ČR v Ostravě Pavel Zdražila.

“Hlavní důvod, proč tento veletrh pořádáme, je, ať si děti dobře vyberou obor a své budoucí povolání. Také tu máme zaměstnavatele, což je důležité pro výběr školy. Můžou se ale rozhodnout i podnikat, takže uvidí, v jakém oboru. Prostory haly Polárka jsou výborné pro tuto akci, je tu dostatek místa a venku se dá dobře zaparkovat,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Na Trhu vzdělávání a pracovního uplatnění se žákům i rodičům představilo na 60 středních škol a učilišť.

Anketa, představitelé škol:

“My jsme Střední zdravotnická škola z Frýdku-Místku, nabízíme dva maturitní obory, a to obor Praktická sestra a obor sociální činnost.”

“My jsme Vítkovická střední průmyslová škola a prezentujeme maturitní a tříleté obory, jako strojírenství a elektrotechniku, truhláře a automechaniky.”

“My jsme Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb. Můžete vidět kadeřnice, žáky, kteří míchají drinky, nabízíme řezníky…”

Návštěvníkům akce se vedle středních škol a učilišť představila také řada firem a podniků, které žákům představili možnosti budoucího uplatnění.
UTKÁNÍ PROTI SK KADAŇ

Dnes 18:00 - 11:12
Frýdek-Místek, Hala Polárka

Hudba v myšlenkách Masarykových

Zítra 19:00 - 17.10. 11:12
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Teror. Drama, kde diváci jsou porotou

Zítra 19:00 - 17.10. 11:12
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

MVM SOLUTION s.r.o.
Frýdek-Místek
od 13 000 Kč

Detail

Radka Slanináková
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

ŽIVOT BEZ BARIÉR

Více PR článků
Zavřít reklamu