Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hospic Frýdek-Místek zve na Den otevřených dveří

Hospic Frýdek-Místek zve veřejnost na den otevřených dveří. Zájemci si budou moci prohlédnout celé zařízení a seznámit se se všemi činnostmi a službami, které poskytuje. Informace předá tamní personál.

Devátého října proběhne na půdě frýdeckomísteckého hospice Den otevřených dveří. Zájemci se budou moci seznámit jak s celkovým prostředím, tak se službami, které toto zařízení nabízí, a nahlédnout do činností, kterými se zabývá.

“Hospic se zabývá zejména hospicovými službami, které jsou zaměřené na péči o umírající lidi, a poskytuje také několik sociálních služeb, zejména odlehčovací a sociálně zdravotní. Ta odlehčovací je pro lidi, kteří pečují o své blízké, a potřebují si něco zařídit nebo obstarat, tak je na chvíli svěří nám. Sociálně zdravotní služby jsou určené pro lidi, kteří nepotřebují péči v nemocnici, ale stále se o ně musí někdo postarat,” popsal ředitel Hospice Frýdek-Místek Jan Jursa

Na návštěvníky z řad laické i odborné veřejnosti bude čekat personál hospice, připravený ukázat vše, co budou lidé chtít na návštěvě zařízení vidět, a odpovědět na otázky, které je budou zajímat. Budou moci vstoupit do téměř všech částí hospice, ať už se jedná o pokoje, zázemí pro lékaře nebo venkovní areál.

“Den otevřených dveří má sloužit zejména k tomu, aby se veřejnost seznámila s tím, co nabízíme, protože občas kolují ne úplně přesné informace o činnostech, kterými se zabýváme. A dále i proto, že člověk na to není připraven, když naše služby potřebuje. V případě, že tu informaci dostane dopředu, ví, na koho se pak obrátit a podobně,” řekl Jursa.

Den otevřených dveří bude probíhat neomezeně od devíti do 16 hodin.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy