Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Talent 2018 vypukne ve Frýdku-Místku 11. 10. v Kině P. Bezruče

Město Frýdek-Místek už zanedlouho ovládne finálový večer dalšího ročníku pěvecké soutěže Talent 2018. V kině Petra Bezruče se na pódium postaví několik desítek nadějných zpěváků a zpěvaček v kategorii do patnácti let.

Ve čtvrtek 11. října se ve Frýdku-Místku odehraje v pořadí již 23. ročník pěvecké soutěže Talent v kategorii do 15 let. První ročník této dnes už známé soutěže se uskutečnil v červnu roku 1995 ve velkém sále Národního domu. Z prvotního plánu, kdy byla soutěž vypsána jak pro zpěváky, tak pro instrumentalisty, po nějaké době sešlo a začalo se soutěžit pouze ve zpěvu. Z kapacitních a akustických důvodů se také změnilo místo konání a soutěž se přemístila do sálu Kina Petra Bezruče v Místku, v němž probíhá dodnes.

“23. ročník Talentu proběhne v Kině Petra Bezruče 11. října, takže všechny zvu. Pojďte se podívat na své talenty, kterými jsou děti ze škol, ať z Frýdku-Místku, nebo i okolí. Začínáme ráno v 8:30, kdy proběhne semifinále skupiny A, a v 10:30 semifinále skupiny B. Z obou semifinálových skupin postoupí 16 dětí do večerního finále, které propukne v 18 hodin,” řekl hlavní organizátor soutěže Talent 2018 Radim Houfek.

O tom, kdo se stane vítězem letošního ročníku, rozhodne porota složená ze zkušených hlasových pedagogů uměleckých škol, ale také hudebníků a muzikantů, kteří se těší popularitě zejména u mladší generace. Hosty večera budou dnes již ostřílení profesionálové Milan Cyrus a Ladislav Kokeš, kteří během počítání bodů porotců, pobaví publikum svým krátkým a vtipným vystoupením. A soutěž by se samozřejmě neobešla bez řady zajímavých cen, které jsou pro úspěšné zpěváky a zpěvačky připraveny.

“Jsou to poukazy na nákup elektronického zboží, počítačů, mobilů a tak dále. Vítěz si navíc zazpívá s hvězdami celorepublikového charakteru na adventu, který probíhá ve městě každý prosinec,” slíbil Houfek.

Za dlouhou dobu své existence dokázala soutěž nastartovat kariéru mnoha dnes už známým hudebním hvězdám. Jedna z největších, která vyhrála soutěž Talent v roce 2004, je Ewa Farna. K dalším známým jménům patří třeba Veronika Sobčáková nebo Radek Zicha. Seznam vystupujících a další informace zájemci naleznou na webových stránkách www.talent.f-m.cz.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Stavby Střechy Komíny s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 25 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Stavby Střechy Komíny s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 22 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry