Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek investuje miliony do škol

Frýdek-Místek každoročně investuje miliony korun do rekonstrukcí škol. Díky tomu už má většina školských zařízení novou fasádu, okna nebo třeba šatny.

Frýdek-Místek investuje každým rokem miliony korun do oprav a úprav školských zařízení. Velké rekonstrukce základních i mateřských škol město zahájilo již v roce 2008. Dnes má většina z 33 objektů základních a mateřských škol nová okna, zateplenou fasádu nebo střechu nebo vše dohromady. Náklady na zateplení škol činily téměř 250 milionů korun, z toho 166 milionů bylo hrazeno z evropské nebo státní dotace.

“Nedávno byla dokončena výměna oken na 1. ZŠ na ulici TGM ve Frýdku. Jedná se o školu, která sídlí v historické budově. Klasické zateplení je kvůli zdobným architektonickým prvkům téměř nemožné, takže byla vyměněna alespoň okna. Atypická výměna byla zahájena již loni a letos pokračovala. Kde to bylo možné, byla okna repasována, kde to již možné nebylo, byla vytvořena jejich replika a byla vyměněna. Na škole byla opravena i část střechy a okapů, vstupní část do šaten dostala nové dveře a tak dále. Náklady činily téměř 11 milionů korun,” uvedla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Větší opravou prošla také 4. ZŠ na ulici Komenského v Místku, která získala zbrusu novu střechu za více jak 4 miliony. Žáci 11. ZŠ na Slezské mají upravené atrium, prošlo terénními úpravami a novou výsadbou. Každým rokem jsou investovány další miliony korun také do rekonstrukcí vnitřních prostor a zařízení škol.

“Na 6. ZŠ se o prázdninách opravovala tělocvična, dostala novou vzduchotechniky, nové omítky a opravena byla i podlaha a obložení. Pracovalo se taky v mateřinkách. Například

mateřská škola Třanovského dostala novou elektroinstalaci a rekonstrukcí šaten a sociálního zařízení prošla MŠ Anenská. Téměř na všech školách se také malovalo a vylepšoval interiér tak, aby se žáci od září mohli v příjemném a upraveném prostředí opět plně soustředit na výuku,” řekla mluvčí.

V budoucnu město chystá například vybudování nové tělocvičny ve škole v Chlebovicích. V současné době se zpracovávají jednotlivé stupně projektové dokumentace pro územní i stavební řízení a provádění stavby.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy