Reklama

Frýdek-Místek investuje miliony do škol

Frýdek-Místek každoročně investuje miliony korun do rekonstrukcí škol. Díky tomu už má většina školských zařízení novou fasádu, okna nebo třeba šatny.

Reklama

Frýdek-Místek investuje každým rokem miliony korun do oprav a úprav školských zařízení. Velké rekonstrukce základních i mateřských škol město zahájilo již v roce 2008. Dnes má většina z 33 objektů základních a mateřských škol nová okna, zateplenou fasádu nebo střechu nebo vše dohromady. Náklady na zateplení škol činily téměř 250 milionů korun, z toho 166 milionů bylo hrazeno z evropské nebo státní dotace.

“Nedávno byla dokončena výměna oken na 1. ZŠ na ulici TGM ve Frýdku. Jedná se o školu, která sídlí v historické budově. Klasické zateplení je kvůli zdobným architektonickým prvkům téměř nemožné, takže byla vyměněna alespoň okna. Atypická výměna byla zahájena již loni a letos pokračovala. Kde to bylo možné, byla okna repasována, kde to již možné nebylo, byla vytvořena jejich replika a byla vyměněna. Na škole byla opravena i část střechy a okapů, vstupní část do šaten dostala nové dveře a tak dále. Náklady činily téměř 11 milionů korun,” uvedla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Větší opravou prošla také 4. ZŠ na ulici Komenského v Místku, která získala zbrusu novu střechu za více jak 4 miliony. Žáci 11. ZŠ na Slezské mají upravené atrium, prošlo terénními úpravami a novou výsadbou. Každým rokem jsou investovány další miliony korun také do rekonstrukcí vnitřních prostor a zařízení škol.

“Na 6. ZŠ se o prázdninách opravovala tělocvična, dostala novou vzduchotechniky, nové omítky a opravena byla i podlaha a obložení. Pracovalo se taky v mateřinkách. Například

mateřská škola Třanovského dostala novou elektroinstalaci a rekonstrukcí šaten a sociálního zařízení prošla MŠ Anenská. Téměř na všech školách se také malovalo a vylepšoval interiér tak, aby se žáci od září mohli v příjemném a upraveném prostředí opět plně soustředit na výuku,” řekla mluvčí.

V budoucnu město chystá například vybudování nové tělocvičny ve škole v Chlebovicích. V současné době se zpracovávají jednotlivé stupně projektové dokumentace pro územní i stavební řízení a provádění stavby.
Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

Zítra 21:15 - 25.06. 18:27
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 25.06. 18:27
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

Kino na výletě 2019 | Raubíř Ralf a internet

03.07. 21:15 - 25.06. 18:27
Frýdek-Místek, Autokemp Olešná, Frýdek - Místek

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

BLANCO Professional CZ spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu