Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek podporuje pohyb

Frýdek-Místek |

Frýdek-Místek podporuje pohyb. Právě proto na území města vzniká čím dál tím více sportovních hřišť. Město také finančně podporuje činnost sportovních klubů a soutěžních akcí, stejně jako sportovní kroužky na školách.

Pohyb má blahodárný účinek na naše zdraví, a to nejen tělesné, ale i psychické. Lidé, kteří se pravidelně hýbou, jsou spokojenější a šťastnější. Ve Frýdku-Místku k tomu mají čím dál víc příležitostí.

“Vedení města se dlouhodobě snaží rozvíjet sportovní a pohybové aktivity. Finančněpodporuje činnost místních sportovních klubů i soutěžní akce pořádané sportovnímiorganizacemi. Financuje také činnost sportovních kroužků na základních školách, jejichž cílem je přivádět děti k pohybovým aktivitám. Pro děti staví také moderní dětská hřiště a pro odrostlejší i dospělé sportoviště a čím dál vyhledávanější workout,” uvedla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Ve Frýdku-Místku jsou desítky dětských hřišť. V rozlohově větším Frýdku jich je dvacet tři a v místecké části třináct. V celém městě se nachází také na padesát hřišť sportovních, se streetballovými koši nebo brankami. A tato čísla nejsou konečná, město má v plánu ve výstavbě a rekonstrukcích hřišť a sportovišť pokračovat.


“Před několika dny bylo zprovozněno nové dětské hřiště v Chlebovících. Vyrostlo v areálu tamního sportoviště. Herní prvky jsou umístěny jak na travnaté, tak i tlumicí dopadové ploše. Na opravu čeká také dětské hřiště Hříbek ve Frýdku nebo hřiště vnitrobloku Ostravská-Vrchlického v Místku,” řekla Matějíková.

Na území města je na padesát hřišť vhodných pro míčové sporty, většinou se nacházejí ve vnitroblocích sídlišť. V minulých dnech byla zahájena rekonstrukce veřejného sportoviště Jeronýmova ve Frýdku.

„Bude mít pryžový povrch, streetballové koše i sloupky pro volejbal. Hřiště bude ohraničeno záchytnou sítí. Součástí rekonstrukce budou také terénní práce, včetně oprav dvou betonových přístupových schodišť na hřiště,” sdělila mluvčí.

Podobné nové hřiště chtějí také obyvatelé ulice Cihelní.

„Možnosti jsou ale omezené. Vzhledem k vysoké hustotě zástavby a vedení inženýrských sítí připadá v úvahu jen venkovní prostor gymnázia, jehož zřizovatelem je Moravskoslezský kraj. Jednáme s ním o možnosti přístupu a využití jeho pozemků,” vysvětlila Matějíková.

Oblíbená jsou v poslední době i workout hřiště, které plní funkci venkovních posiloven. Zahrnují fitness sestavy a prvky pro posilování vlastní vahou, což vede k vyšší fyzické zdatnosti.

“Jedno z prvních workoutových hřišť bylo před lety vybudováno v rámci multifunkčního hřiště na přehradě Olešná. Samostatné workoutové hřiště postavilo město na veřejně přístupném hřišti 8. základní školy v Místku uprostřed panelákové zástavby. Nechybí na něm hrazdy, žebřiny, bradla ani pole dance tyč a samozřejmostí je pryžová dopadová plocha tlumící případné pády. Veřejně přístupné workoutové hřiště vyrostlo taky u 5. ZŠ a zbrusu nové workoutové hřiště vyroste na sídlišti Slezská, přesněji v místě bývalé asfaltové plochy ve vnitrobloku Lipová - Slezská - Dr. Petra. Práce by mohly být zahájeny v říjnu a v listopadu by mělo být hotovo” řekla mluvčí města.

V budoucnu by mohla hřiště a sportoviště vyrůst i v dalších částech města. Po přeměně nejlidnatějšího sídliště Slezská ve Frýdku je již vypracován projekt na přeměnu sídliště Riviera v Místku.

“V lokalitě bývalého dopravního hřiště a minigolfu u řeky Ostravice by měl v budoucnu vzniknout volnočasový areál s ojedinělou lezeckou stěnou, dětskými hřišti, ale taky workoutem, parkourem nebo pumptrackem” uvedla Matějíková.

I tento areál bude volně přístupný, podobně jako na Olešné.

Nahlásit chybu


Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

Kniha očima pamětníků „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“ mapuje důlní neštěstí před 100 lety

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

Největší investicí v Bruntále za posledních několik desetiletí je příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Za srážení lidí čeká bezdomovce vězení. 69letá seniorka spadla dokonce na koleje

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Dnes 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Baník Karvinou neporazil, i když dvakrát vedl

Dnes 9:56 | Ostrava-město | Tomáš Tikal

Je dost možné, že 12 a půl tisíce fanoušků Baníku Ostrava vidělo na vlastní oči gól roku. Brazilec Everton jej vstřelil z vlastní poloviny hřiště. Ani tento skvostný počin ale na vítězství Ostravanů proti Karviné nestačil. Derby skončilo remízou 2:2.

V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

Včera 20:47 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Včera 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Včera 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

V průběhu jara vysadí ve Frýdku-Místku na 100 stromů a 400 keřů

Frýdek-Místek bude bohatší o další stovky kusů dřevin. Právě v těchto dnech totiž probíhá pravidelná jarní výsadba stromů a keřů. Letos do ní město investuje 880 tisíc korun.

Aktivní senioři uspořádali ve Frýdku-Místku turnaj v badmintonu

Sportem předcházejí krizi středního věku. Takové je pořekadlo seniorů ve spolku Aktivní senioři Frýdek-Místek. Aktuálně mají za sebou třetí ročník turnaje v badmintonu, který měl tradičně velký úspěch. Desítky seniorů mezi sebou s velkým nasazením soupeřili o medaile a nejlepší umístění.

Hasiči z Čeladné připomínají sté výročí založení výstavou

Sezona v Památníku Josefa Kaluse začala po zimní přestávce hned velkou událostí, výstavou ke 100. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Čeladné. K vidění je tu i zakladatelská listina a zápis z ustavující schůze z 21. dubna 1924.

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

13. dubna 2024 16:31 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Někteří řidiči nerespektují zákaz zastavení při blokovém čištění ve Frýdku-Místku

Ulice Frýdku-Místku opět brázdí úklidové čety a čisticí technika. Naplno už probíhá jarní úklid, který je spojený s blokovým čištěním. To tradičně komplikují neukáznění řidiči, kteří nepřeparkují svá auta. Dopravní značení přitom na blokové čištění upozorňuje týden dopředu.

Zájemci o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí aktualizovat své žádosti

Žadatelé o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí znovu aktualizovat své žádosti. O bydlení je totiž velký zájem a v pořadníku jsou desítky lidí. Penzion prošel před časem náročnou rekonstrukcí bytových jader a celkově má 167 bytových jednotek.

Frýdek-Místek podporuje pohyb
Vydáno 15. října 2018 17:13, Frýdek-Místek, Marek Remeta
Frýdek-Místek podporuje pohyb. Právě proto na území města vzniká čím dál tím více sportovních hřišť. Město také finančně podporuje činnost sportovních klubů a soutěžních akcí, stejně jako sportovní kroužky na školách.

Pohyb má blahodárný účinek na naše zdraví, a to nejen tělesné, ale i psychické. Lidé, kteří se pravidelně hýbou, jsou spokojenější a šťastnější. Ve Frýdku-Místku k tomu mají čím dál víc příležitostí.

“Vedení města se dlouhodobě snaží rozvíjet sportovní a pohybové aktivity. Finančněpodporuje činnost místních sportovních klubů i soutěžní akce pořádané sportovnímiorganizacemi. Financuje také činnost sportovních kroužků na základních školách, jejichž cílem je přivádět děti k pohybovým aktivitám. Pro děti staví také moderní dětská hřiště a pro odrostlejší i dospělé sportoviště a čím dál vyhledávanější workout,” uvedla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Ve Frýdku-Místku jsou desítky dětských hřišť. V rozlohově větším Frýdku jich je dvacet tři a v místecké části třináct. V celém městě se nachází také na padesát hřišť sportovních, se streetballovými koši nebo brankami. A tato čísla nejsou konečná, město má v plánu ve výstavbě a rekonstrukcích hřišť a sportovišť pokračovat.


“Před několika dny bylo zprovozněno nové dětské hřiště v Chlebovících. Vyrostlo v areálu tamního sportoviště. Herní prvky jsou umístěny jak na travnaté, tak i tlumicí dopadové ploše. Na opravu čeká také dětské hřiště Hříbek ve Frýdku nebo hřiště vnitrobloku Ostravská-Vrchlického v Místku,” řekla Matějíková.

Na území města je na padesát hřišť vhodných pro míčové sporty, většinou se nacházejí ve vnitroblocích sídlišť. V minulých dnech byla zahájena rekonstrukce veřejného sportoviště Jeronýmova ve Frýdku.

„Bude mít pryžový povrch, streetballové koše i sloupky pro volejbal. Hřiště bude ohraničeno záchytnou sítí. Součástí rekonstrukce budou také terénní práce, včetně oprav dvou betonových přístupových schodišť na hřiště,” sdělila mluvčí.

Podobné nové hřiště chtějí také obyvatelé ulice Cihelní.

„Možnosti jsou ale omezené. Vzhledem k vysoké hustotě zástavby a vedení inženýrských sítí připadá v úvahu jen venkovní prostor gymnázia, jehož zřizovatelem je Moravskoslezský kraj. Jednáme s ním o možnosti přístupu a využití jeho pozemků,” vysvětlila Matějíková.

Oblíbená jsou v poslední době i workout hřiště, které plní funkci venkovních posiloven. Zahrnují fitness sestavy a prvky pro posilování vlastní vahou, což vede k vyšší fyzické zdatnosti.

“Jedno z prvních workoutových hřišť bylo před lety vybudováno v rámci multifunkčního hřiště na přehradě Olešná. Samostatné workoutové hřiště postavilo město na veřejně přístupném hřišti 8. základní školy v Místku uprostřed panelákové zástavby. Nechybí na něm hrazdy, žebřiny, bradla ani pole dance tyč a samozřejmostí je pryžová dopadová plocha tlumící případné pády. Veřejně přístupné workoutové hřiště vyrostlo taky u 5. ZŠ a zbrusu nové workoutové hřiště vyroste na sídlišti Slezská, přesněji v místě bývalé asfaltové plochy ve vnitrobloku Lipová - Slezská - Dr. Petra. Práce by mohly být zahájeny v říjnu a v listopadu by mělo být hotovo” řekla mluvčí města.

V budoucnu by mohla hřiště a sportoviště vyrůst i v dalších částech města. Po přeměně nejlidnatějšího sídliště Slezská ve Frýdku je již vypracován projekt na přeměnu sídliště Riviera v Místku.

“V lokalitě bývalého dopravního hřiště a minigolfu u řeky Ostravice by měl v budoucnu vzniknout volnočasový areál s ojedinělou lezeckou stěnou, dětskými hřišti, ale taky workoutem, parkourem nebo pumptrackem” uvedla Matějíková.

I tento areál bude volně přístupný, podobně jako na Olešné.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000014346/frydekmistek-podporuje-pohyb