Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek podporuje pohyb

Frýdek-Místek podporuje pohyb. Právě proto na území města vzniká čím dál tím více sportovních hřišť. Město také finančně podporuje činnost sportovních klubů a soutěžních akcí, stejně jako sportovní kroužky na školách.

Pohyb má blahodárný účinek na naše zdraví, a to nejen tělesné, ale i psychické. Lidé, kteří se pravidelně hýbou, jsou spokojenější a šťastnější. Ve Frýdku-Místku k tomu mají čím dál víc příležitostí.

“Vedení města se dlouhodobě snaží rozvíjet sportovní a pohybové aktivity. Finančněpodporuje činnost místních sportovních klubů i soutěžní akce pořádané sportovnímiorganizacemi. Financuje také činnost sportovních kroužků na základních školách, jejichž cílem je přivádět děti k pohybovým aktivitám. Pro děti staví také moderní dětská hřiště a pro odrostlejší i dospělé sportoviště a čím dál vyhledávanější workout,” uvedla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Ve Frýdku-Místku jsou desítky dětských hřišť. V rozlohově větším Frýdku jich je dvacet tři a v místecké části třináct. V celém městě se nachází také na padesát hřišť sportovních, se streetballovými koši nebo brankami. A tato čísla nejsou konečná, město má v plánu ve výstavbě a rekonstrukcích hřišť a sportovišť pokračovat.


“Před několika dny bylo zprovozněno nové dětské hřiště v Chlebovících. Vyrostlo v areálu tamního sportoviště. Herní prvky jsou umístěny jak na travnaté, tak i tlumicí dopadové ploše. Na opravu čeká také dětské hřiště Hříbek ve Frýdku nebo hřiště vnitrobloku Ostravská-Vrchlického v Místku,” řekla Matějíková.

Na území města je na padesát hřišť vhodných pro míčové sporty, většinou se nacházejí ve vnitroblocích sídlišť. V minulých dnech byla zahájena rekonstrukce veřejného sportoviště Jeronýmova ve Frýdku.

„Bude mít pryžový povrch, streetballové koše i sloupky pro volejbal. Hřiště bude ohraničeno záchytnou sítí. Součástí rekonstrukce budou také terénní práce, včetně oprav dvou betonových přístupových schodišť na hřiště,” sdělila mluvčí.

Podobné nové hřiště chtějí také obyvatelé ulice Cihelní.

„Možnosti jsou ale omezené. Vzhledem k vysoké hustotě zástavby a vedení inženýrských sítí připadá v úvahu jen venkovní prostor gymnázia, jehož zřizovatelem je Moravskoslezský kraj. Jednáme s ním o možnosti přístupu a využití jeho pozemků,” vysvětlila Matějíková.

Oblíbená jsou v poslední době i workout hřiště, které plní funkci venkovních posiloven. Zahrnují fitness sestavy a prvky pro posilování vlastní vahou, což vede k vyšší fyzické zdatnosti.

“Jedno z prvních workoutových hřišť bylo před lety vybudováno v rámci multifunkčního hřiště na přehradě Olešná. Samostatné workoutové hřiště postavilo město na veřejně přístupném hřišti 8. základní školy v Místku uprostřed panelákové zástavby. Nechybí na něm hrazdy, žebřiny, bradla ani pole dance tyč a samozřejmostí je pryžová dopadová plocha tlumící případné pády. Veřejně přístupné workoutové hřiště vyrostlo taky u 5. ZŠ a zbrusu nové workoutové hřiště vyroste na sídlišti Slezská, přesněji v místě bývalé asfaltové plochy ve vnitrobloku Lipová - Slezská - Dr. Petra. Práce by mohly být zahájeny v říjnu a v listopadu by mělo být hotovo” řekla mluvčí města.

V budoucnu by mohla hřiště a sportoviště vyrůst i v dalších částech města. Po přeměně nejlidnatějšího sídliště Slezská ve Frýdku je již vypracován projekt na přeměnu sídliště Riviera v Místku.

“V lokalitě bývalého dopravního hřiště a minigolfu u řeky Ostravice by měl v budoucnu vzniknout volnočasový areál s ojedinělou lezeckou stěnou, dětskými hřišti, ale taky workoutem, parkourem nebo pumptrackem” uvedla Matějíková.

I tento areál bude volně přístupný, podobně jako na Olešné.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy