Reklama

Na Letné ve Frýdku-Místku vznikla nová světelná křižovatka

Na Letné vznikla nová světelná křižovatka. Jedná se o frekventovaný úsek, kde jezdí auta vysokou rychlostí a řidiči měli problém křižovatkou projet. Semafory tento problém pomohly vyřešit.

Reklama

Několik let chtělo město vybudovat semafory na Letné, tedy na křižovatce ulic Frýdlantská a Čelakovského, což je na hlavním tahu na Frýdlant nad Ostravicí. Dopravní situace byla na této frekventované čtyřproudé silnici velice složitá, zejména pak pro řidiče, kteří chtěli vyjet z vedlejší silnice na hlavní. Teď ale komplikace končí. V tomto roce se totiž světelnou křižovatku konečně podařilo vybudovat.

“Jedná se o výstavbu pěti ocelových sloupů, na kterých jsou celoplastová návěstidla s moderní LED diodovou světelnou technologií. Ve vozovkách je devět indukčních smyček. Křižovatka bude osazena pěti videorekordéry, které budou moci reagovat i za snížené viditelnosti i na pomalou jízdu cyklistů, budou je moci identifikovat, navíc bude sloužit i jako jednotka pro dynamické řízení křižovatky, tzn. bude schopna reagovat na plynulost doprav a podle toho načasovávat jednotlivé časové intervaly,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Současně s dokončováním prací na semaforech se také dodělaly přechody přilehlých chodníků, aby splňovaly podmínky bezbariérových přístupů.

“Nezbytné terénní úpravy by měly ty práce ukončit. Termín, který jsme měli stanovený do konce října, se nám podaří splnit už v polovině října. Celkové náklady čítají 3 miliony dvě stě tisíc korun bez DPH. Jen pro zajímavost, bylo tam položeno 1150 metrů kabeláže, takže se jedná o relativně větší zakázku,” řekl Kohut

Nová světelná křižovatka by měla začít fungovat do konce října.
Kino na výletě 2019 | Zrodila se hvězda

19.06. 21:15 - 17.06. 10:59
Frýdek-Místek, Park pod zámkem, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

26.06. 21:15 - 17.06. 10:59
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 17.06. 10:59
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

REIT Jízdárna pod Lipovým s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Ing. Jiří Jandačka
Frýdek-Místek
od 16 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

D A S spol. s r. o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu