Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku skončila další ubytovna

Frýdek-Místek nepodporuje obchod s chudobou a přijímá opatření, která činí takzvanou čáru přes rozpočet zejména ubytovnám. V minulých dnech ve městě ukončila provoz další, v pořadí už druhá ubytovna, a to na ulici F. Čejky v Místku.

Město dlouhodobě bojuje proti byznysu s chudobou. Aby šlo příkladem, zrušilo už v minulosti ubytovnu na ulici Palkovická a ve čtyřech problematických ubytovacích zařízeních se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů zavedlo opatření obecné povahy, neboli bezdoplatkové zóny, tedy zóny, kde nově přistěhovaným občanům nejsou vypláceny doplatky na bydlení. Dvě z těchto ubytoven už zanikly. Po Karlovce na ulici Míru s kapacitou zhruba padesát míst, byla vyklizena a uzavřena soukromá ubytovna pro zhruba třicet lidí na ulici F. Čejky v Místku.

“Ubytovny jsou často místem se špatnými mezilidskými vztahy, zahálčivým způsobem života, násilnickým chováním, vulgárním vyjadřováním, šikanou, nadměrným požíváním alkoholu a tomu všemu přihlížejí i děti, které v ubytovnách také žijí. Po čase si na takové chování zvyknou a považují ho za normální, což je hlavně ze společenského hlediska opravdu velmi špatné. My tady ubytovny nechceme,” vyjádřil se primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Budova bývalé ubytovny na ulici F. Čejky je v této chvíli prázdná a čeká na své nové využití.

“Pokud by byla ubytovna na ulici F. Čejky, což je téměř v centru města, na prodej, vážně bychom uvažovali o její koupi. Chtěli bychom dát lidem žijícím v její bezprostřední blízkosti jistotu, že na místě už žádná ubytovna nebude. Místo ní by tam mohlo vzniknout bydlení pro seniory nebo mladé lidi či rodiny s dětmi,” uvedl Pobucký.

Ve městě je v současné době osm domů, které plní funkci ubytoven. Kapacita v nich je zhruba tisíc míst, z toho sedm set míst je v Hotelovém domě Paskov v Místku.
Farana Piano Duo/ Komorní koncerty​

14.04. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Transky, body, vteřiny / představení Divadla P. Bezruče Ostrava

15.04. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Šakalí léta / muzikál

22.04. 18:30
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

ARCER H&M s.r.o., Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 19 000 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

OKNA & DVEŘE KAPSIA s.r.o. - Penzion a restaurace "U Maryny"
Bocanovice
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Horský hotel Kozubová s.r.o. - pracoviště
Milíkov
od 35 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků