Ve Frýdku-Místku skončila další ubytovna

Frýdek-Místek nepodporuje obchod s chudobou a přijímá opatření, která činí takzvanou čáru přes rozpočet zejména ubytovnám. V minulých dnech ve městě ukončila provoz další, v pořadí už druhá ubytovna, a to na ulici F. Čejky v Místku.

Město dlouhodobě bojuje proti byznysu s chudobou. Aby šlo příkladem, zrušilo už v minulosti ubytovnu na ulici Palkovická a ve čtyřech problematických ubytovacích zařízeních se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů zavedlo opatření obecné povahy, neboli bezdoplatkové zóny, tedy zóny, kde nově přistěhovaným občanům nejsou vypláceny doplatky na bydlení. Dvě z těchto ubytoven už zanikly. Po Karlovce na ulici Míru s kapacitou zhruba padesát míst, byla vyklizena a uzavřena soukromá ubytovna pro zhruba třicet lidí na ulici F. Čejky v Místku.

“Ubytovny jsou často místem se špatnými mezilidskými vztahy, zahálčivým způsobem života, násilnickým chováním, vulgárním vyjadřováním, šikanou, nadměrným požíváním alkoholu a tomu všemu přihlížejí i děti, které v ubytovnách také žijí. Po čase si na takové chování zvyknou a považují ho za normální, což je hlavně ze společenského hlediska opravdu velmi špatné. My tady ubytovny nechceme,” vyjádřil se primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Budova bývalé ubytovny na ulici F. Čejky je v této chvíli prázdná a čeká na své nové využití.

“Pokud by byla ubytovna na ulici F. Čejky, což je téměř v centru města, na prodej, vážně bychom uvažovali o její koupi. Chtěli bychom dát lidem žijícím v její bezprostřední blízkosti jistotu, že na místě už žádná ubytovna nebude. Místo ní by tam mohlo vzniknout bydlení pro seniory nebo mladé lidi či rodiny s dětmi,” uvedl Pobucký.

Ve městě je v současné době osm domů, které plní funkci ubytoven. Kapacita v nich je zhruba tisíc míst, z toho sedm set míst je v Hotelovém domě Paskov v Místku.
Když dřevěný princ s drakem bojoval / výstava

13.06. 10:00 - 15.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Společně na Lysou / akce pro rodiny

22.09. 8:00 - 15.09. 16:54
Frýdek-Místek, Ostravice - zastávka

TEMATO SMART REAL s.r.o.
Frýdek-Místek
od 40 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků