Reklama

Frýdek-Místek bude mít novou halu pro míčové sporty

Ve Frýdku-Místku vyroste nová sportovní hala pro míčové sporty. Sloužit bude hlavně dětem a mládeži. Postavit ji chce soukromý investor. Přispěje ale také město i Moravskoslezský kraj.

Reklama

Ve Frýdku-Místku se ještě v tomto roce začne stavět nová sportovní hala. Bude se jmenovat Basketpoint, což napovídá, jaký bude její hlavní účel. Děti s Frýdku-Místku a okolí v ní budou trénovat i hrát zápasy. Ve městě je totiž velký nedostatek tělocvičen, kde se dá hrát basketbal a tak ve Frýdku-Místku tento populární sport téměř zanikl. V poslední době ale znovu vzrůstá jeho obliba. Největší část nákladů 21 milionů korun zaplatí soukromý investor.

"Lidé, kteří se zabývají dobročinností nejsou investoři, ale dárci. Tak se cítím i já. Neočekávám od toho žádnou návratnost ani zhodnocení,"  vysvětlil soukromý investor Zdeněk Navrátil.

17 miliony korun podpoří výstavu frýdeckomístecký magistrát.

“Je to určitý typ mecenášství, který se u nás až tak moc nenosí, nestává se denně, že někdo přijde na úřad s tím, že chce vybudovat sportovní halu pro děti a mládež, přičemž většinu nákladů uhradí z vlastních peněz a po městě chce souhlasné stanovisko a finanční spolupodílení se. Mládež ve městě sportuje a dokazuje to i to, že oddíly jsou pilné a kapacity dosavadních sportovišť a tělocvičen jsou plné až po střechu. Takže my vítáme vstup soukromého investora do této oblasti. Městský rozpočet bohužel není nafukovací, takže každé zdroje, které se mohou podělit o náklady na výstavbu takových to zařízení, jsou přínosem,” sdělila mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Stejnou částku investuje také Moravskoslezský kraj. Krajská dotace pokryje náklady na zemní práce a zakládání stavby.

"Vždy, když rozhodujeme o finanční podpoře chceme, aby podporu poskytla i sama obec a aby se našly i další zdroje. To je ten krásný modelový příklad, kdy se do projektu zapojil i privátní sponzor," řekl náměstek hejtmana MS kraje Stanislav Folwarczny.

Hala vyroste na pozemcích za fotbalovým areálem Stovky a 5. základní školou Elišky Krásnohorské. První basketbalový zápas by v ní děti mohly odehrát už v roce 2019.
Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

Dnes 21:15 - 0:12
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 26.06. 0:12
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

Kino na výletě 2019 | Raubíř Ralf a internet

03.07. 21:15 - 26.06. 0:12
Frýdek-Místek, Autokemp Olešná, Frýdek - Místek

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

BLANCO Professional CZ spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu