Frýdek-Místek bude mít novou halu pro míčové sporty

Ve Frýdku-Místku vyroste nová sportovní hala pro míčové sporty. Sloužit bude hlavně dětem a mládeži. Postavit ji chce soukromý investor. Přispěje ale také město i Moravskoslezský kraj.

Ve Frýdku-Místku se ještě v tomto roce začne stavět nová sportovní hala. Bude se jmenovat Basketpoint, což napovídá, jaký bude její hlavní účel. Děti s Frýdku-Místku a okolí v ní budou trénovat i hrát zápasy. Ve městě je totiž velký nedostatek tělocvičen, kde se dá hrát basketbal a tak ve Frýdku-Místku tento populární sport téměř zanikl. V poslední době ale znovu vzrůstá jeho obliba. Největší část nákladů 21 milionů korun zaplatí soukromý investor.

"Lidé, kteří se zabývají dobročinností nejsou investoři, ale dárci. Tak se cítím i já. Neočekávám od toho žádnou návratnost ani zhodnocení,"  vysvětlil soukromý investor Zdeněk Navrátil.

17 miliony korun podpoří výstavu frýdeckomístecký magistrát.

“Je to určitý typ mecenášství, který se u nás až tak moc nenosí, nestává se denně, že někdo přijde na úřad s tím, že chce vybudovat sportovní halu pro děti a mládež, přičemž většinu nákladů uhradí z vlastních peněz a po městě chce souhlasné stanovisko a finanční spolupodílení se. Mládež ve městě sportuje a dokazuje to i to, že oddíly jsou pilné a kapacity dosavadních sportovišť a tělocvičen jsou plné až po střechu. Takže my vítáme vstup soukromého investora do této oblasti. Městský rozpočet bohužel není nafukovací, takže každé zdroje, které se mohou podělit o náklady na výstavbu takových to zařízení, jsou přínosem,” sdělila mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Stejnou částku investuje také Moravskoslezský kraj. Krajská dotace pokryje náklady na zemní práce a zakládání stavby.

"Vždy, když rozhodujeme o finanční podpoře chceme, aby podporu poskytla i sama obec a aby se našly i další zdroje. To je ten krásný modelový příklad, kdy se do projektu zapojil i privátní sponzor," řekl náměstek hejtmana MS kraje Stanislav Folwarczny.

Hala vyroste na pozemcích za fotbalovým areálem Stovky a 5. základní školou Elišky Krásnohorské. První basketbalový zápas by v ní děti mohly odehrát už v roce 2019.
Enigmatické variace / detektivní komedie

Zítra 19:00 - 14.10. 5:45
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Big BLAST! Band slaví 5 let! / koncert

18.10. 18:00 - 14.10. 5:45
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Carl Peterson & Adolfo Alejo & Edita Adllerová / koncert

31.10. 19:00 - 14.10. 5:45
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jan Kovář
Frýdek-Místek
od 20 500 Kč

Detail

GTB GROUP, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 17 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

HB group Facility s.r.o.
Frýdek-Místek
od 10 013 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu