Reklama

Vánoční stromy a výzdoba se ve F-M rozsvítí 30. 11.

Předvánoční atmosféra dýchne na obyvatele i návštěvníky Frýdku-Místku v pátek 30. listopadu. Na místeckém náměstí Svobody se v tomto čase otevře Adventní městečko a v podvečer se slavnostně rozsvítí Vánoční strom.

Reklama

Rok se s rokem sešel a za chvíli tu opět máme Vánoce. Frýdek-Místek se na ně jako každý rok pečlivě připravil. Začal tím, že dokončil postupnou obnovu vánoční výzdoby, kterou letos vedle samotného města rozšířil i do jeho okrajových částí. Náklady činily více jak půl milionu korun.

“Například v Chlebovících bude nazdoben strom před školou a stožáry u kostela, v Lískovci budou LED ozdoby svítit u autobusových zastávek, ve Skalici budou nazdobeny stromy u kostela a zastávka Záhoří a v Zelinkovicvích budou zdobit LED vločky prostor u kostela. Ve městě pak bude nově nazdobeno 7 stromů na ulici U Staré pošty, která vede na místecké náměstí a stromy rostoucí u kašny na frýdeckém náměstí. Budou na nich světelné řetězy s flash efektem, kdy LED diody problikávají a vytváří třpytící efekt. Věřím, že se bude líbit,” řekla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

V těchto dnech připravují zaměstnanci Technických služeb to nejdůležitější, a to vánoční stromy, které budou dominovat frýdeckému i místeckému náměstí.

“Teď se připravujeme na finální fázi, což je na místeckém náměstí stavba vánočního stromu. Letos se bude jednat o 12 metrovou jedli z lokality na ulici Rybnická na frýdecké části. Na Zámeckém náměstí před zámkem bude zhruba 10 metrový smrk také z Frýdku, takže oba stromy budou tady z města. Samotnou stavbu zahájíme v pondělí 26. listopadu. Následně začneme zdobit, průběžně budou stavěny nové stánky, tak jako bylo v rámci Adventního městečka po dobu asi dvou let zvykem,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Vánoční strom se pak v Adventním městečku na místeckém náměstí slavnostně rozsvítí 30. listopadu.

„Rozsvícení Vánočního stromu už tradičně láká na náměstí tisíce lidí. Letos bude Adventnímu městečku na náměstí dominovat 12 metrová jedle, kterou ozdobí stovkystříbrných koulí, ale taky zábleskových žárovek a žárovek měnících barvy a taky stometrový řetěz s tisícovkou LED diod. Slavnostně se rozsvítí zhruba ve tři čtvrtě na pět, kdy jedno z přítomných dětí otočí klíčem v kouzelném zámku Vánoc a rozsvítí tak nejen Vánoční strom na náměstí, ale také vánoční výzdobu celého města,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Program, který bude slavnostní rozsvícení vánočního stromu na místeckém náměstí Svobody doprovázet, naleznete na webových stránkách města.
Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

26.06. 21:15 - 20.06. 1:11
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 20.06. 1:11
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

Kino na výletě 2019 | Raubíř Ralf a internet

03.07. 21:15 - 20.06. 1:11
Frýdek-Místek, Autokemp Olešná, Frýdek - Místek

MATTES TRADING s.r.o.
Frýdek-Místek
od 17 500 Kč

Detail

Stáj MUSTANG s.r.o.
Frýdek-Místek
od 13 350 Kč

Detail

Vlastimil Matějka
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu