Beskydský slavík 2018 ve Frýdku-Místku

Ve Frýdku-Místku proběhl Beskydský slavík. Šlo o pěveckou soutěž pro nadějné mladé talenty. Na finálovém večeru vystoupilo před porotou deset soutěžících. Vítězem se ale mohl stát pouze jeden.

Nová scéna Vlast ve Frýdku-Místku se stala dějištěm pěvecké soutěže pro nadějné mladé talenty Beskydský slavík 2018.

“Beskydský slavík je soutěž mladých lidí. Myšlenka zrodit pěveckou soutěž přišla už v roce 2011, kdy jsme chtěli vytvořit něco pro mladé lidi. Dát jim možnost a šanci zazpívat si před velkým publikem. Tak se zrodila myšlenka, že bychom mohli udělat pěveckou soutěž,” uvedla předsedkyně poroty Kristýna Krajčová.

V letošním roce se soutěže mohli zúčastnit zpěváci ve věku od 13 do 23 let. Casting probíhal ve Frýdku-Místku a nově také v Ostravě. Z užšího výběru pak desítka nejlepších postoupila do velkého finále.

“Letošní rok se nám vydařil moc dobře. Měli jsme plný sál a děcka byla naprosto úžasná, byly to dech beroucí výkony. Bylo opravdu těžké z těch finalistů vybrat tři vítěze. Myslím si, že vítězové byli opravdu všichni,” pochválila Krajčová.

“Město letos podpořilo pěveckou soutěž Beskydský slavík. Poskytli jsme soutěžícím ceny a prostory. Já osobně jsem se zúčastnil finálového večera a musím říct, že výkony všech účinkujících byly vynikající. Jsem rád, že tady máme spoustu talentů a věřím, že se s nimi potkáme třeba i na Českém slavíkovi. Chci poblahopřát pořadatelům k vysoce profesionálnímu výkonu, který odvedli při organizaci. Opravdu to vypadalo jako taková malá frýdeckomístecká Superstár. Už nyní se těším na příští ročník,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Vítězkou Beskydského slavíka se stala Kateřina Lebedová z Hradce nad Moravicí, druhou příčku obsadila Jana Pospíšilová a třetí místo náleží Emě Marchewkové.

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

Dnes
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Radek Jaroš: Koruna Himálaje / výstava

03.02. 00:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Pankrác 45 / představení Švandova divadla

03.02. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků