Na frýdeckém magistrátu proběhla 2. rada města

Na frýdeckém magistrátu proběhla druhá rada města. Radní projednali na dvě desítky bodů. My vám představíme některé z nich.

Reklama

Radní města na své druhé schůzi v novém volebním období projednali přes dvacet bodů. Jednali mimo jiné o petici občanů na omezení, ale také zachování provozní doby baru Metaxa, který funguje v panelovém domě na ulici Malý Koloredov v Místku. V říjnu se totiž na vedení magistrátu obrátili odpůrci i zastánci tohoto baru. Město tak eviduje dvě petice. V jedné občané žijící v domě žádají město o omezení provozní doby baru kvůli zvýšenému hluku hlavně v  nočních hodinách, ale také kvůli cigaretovému kouři, který jim jde do bytů, protože hosté baru kouří venku pod okny. Druhá petice, která přišla vzápětí, byla naopak za zachování provozní doby baru. Město majitele vyzvalo, aby přijal opatřen, která zabrání obtěžování občanů nadměrným hlukem.

„Majitel baru přislíbil, že omezí provozní dobu baru do půlnoci a v pátek a sobotu dojedné v noci. Mimochodem tato doba platí v sedmi podnicích, ve kterých byla v souvislosti se zajištěním nočního klidu a práva na pokojné bydlení a spánek, omezena provozní doba vyhláškou. Oceňuji přístup majitele, který přistoupil na omezení provozní doby svého podniku, aniž by mu to bylo nařízeno vyhláškou,“ řekl primátor Michal Pobucký.

Radní dále rozhodli o výběru nejvhodnější nabídky na opravu vybavení restaurace Radhošť. V tomto roce se v restauraci opravila podlahová krytina a vyhodil se prošlapaný koberec. Ten skrýval dřevěné parkety, jejichž obnovení stálo zhruba 200 tisíc korun. Teď rada schválila další vylepšení této secesní kavárny, která je zároveň kulturní památkou.

„Restaurován bude veškerý dochovaný nábytek. Bezmála 90 židlí a 12 sedacích boxů bude nově očalouněno. V hlavní místnosti restaurace a přilehlém salónku projdou opravou dřevěné obklady sloupů a stěn, opraveny budou také vnitřní dveře a kryty radiátorů. Vše musí být v souladu s památkáři, protože dům i s interiérem restaurace je evidován v Ústředním seznamu kulturních památek ČR,” uvedl Pobucký.

Náklady dle projektové dokumentace činí 950 tisíc korun. O zakázku se ucházely tři firmy. Kritériem hodnocení byla nejnižší nabídková cena. Zakázku získala firma z Pardubic, která ji nabídla zrealizovat za 873 tisíc korun. Práce by měly začít ještě letos. Jejich ukončení se plánuje na první čtvrtletí příštího roku.




34. kolo Chance Ligy: HC Frýdek-Místek x SK Horácká Slavia Třebíč

Dnes 17:30 - 18:25
Frýdek-Místek, Hala Polárka, Frýdek - Místek

SOUZNĚNÍ - Adventní koncert

Dnes 18:00 - 18:25
Frýdek-Místek, Kostel sv. Jana a Pavla v Místku

SOUZNĚNÍ - Fleret + Zuzana Šuláková a CM Ondřejníček

Zítra 18:00 - 13.12. 18:25
Frýdek-Místek, Sál restaurace Huťařství, Kunčice pod Ondřejníkem

Babynabytek s.r.o.
Frýdek-Místek
od 17 000 Kč

Detail

Náš svět, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 18 240 Kč

Detail

LESK služby s.r.o.
Frýdek-Místek
od 12 200 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu