Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku proběhlo 2. zasedání zastupitelů

Ve Frýdku-Místku se konalo druhé jednání zastupitelstva města. Zastupitelé rozhodovali především o financích, zabývali se ale i složením osadních výborů v okrajových částech města a dalšími zásadními body.

Ve velké zasedací síni frýdeckého magistrátu proběhlo druhé zasedání Zastupitelstva města Frýdku-Místku. Zastupitelé rozhodovali o celé řadě bodů, především o financích, kdy kromě návrhu 5. změny rozpočtu pro letošní rok projednali i rozpočet pro rok 2019 a návrh střednědobého výhledu rozpočtu na léta 2020–2021. V mnoha bodech se zastupitelé věnovali přidělování neinvestičních dotací z rozpočtu města do nejrůznějších oblastí. Rozhodovali mimo jiné o přidělení financí Hokejovému klubu Frýdek-Místek.

“Mě velice mrzí, že dneska nebyla schvalována dotace mládežnickému hokeji. Je to z toho důvodu, že vzniklo důvodné podezření na zpronevěru v hokejovém spolku ve výši 1,7 milionů korun. V tuto chvíli mám informaci, že je podáno trestní oznámení ze strany hokejového spolku na osobu, která tuto zpronevěru měla zapříčinit. My se budeme snažit se spolkem jednat, abychom tam ty peníze mohli dát, ale nebudeme posílat peníze někam, kde to není transparentní z našeho hlediska, a kde se dějí podivné transakce,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Zastupitelé dostali také zprávu o postupu přípravy a výstavby silnice I/48 i harmonogram schůzí rady města a zasedáních zastupitelstva. Zabývali se i složením osadních výborů v okrajových částech města na volební období 2018–2022 a rozhodovali také o rozšíření doplňkové činnosti městské organizace Hospic, a to o rozloučení se se zemřelými doprovázené hudbou a mluveným slovem, které si ve stále větší míře přejí pozůstalí. Vybranými tématy se budeme zabývat podrobněji.

Nahlásit chybu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail

Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail