Ve Frýdku-Místku proběhlo 2. zasedání zastupitelů

Ve Frýdku-Místku se konalo druhé jednání zastupitelstva města. Zastupitelé rozhodovali především o financích, zabývali se ale i složením osadních výborů v okrajových částech města a dalšími zásadními body.

Reklama

Ve velké zasedací síni frýdeckého magistrátu proběhlo druhé zasedání Zastupitelstva města Frýdku-Místku. Zastupitelé rozhodovali o celé řadě bodů, především o financích, kdy kromě návrhu 5. změny rozpočtu pro letošní rok projednali i rozpočet pro rok 2019 a návrh střednědobého výhledu rozpočtu na léta 2020–2021. V mnoha bodech se zastupitelé věnovali přidělování neinvestičních dotací z rozpočtu města do nejrůznějších oblastí. Rozhodovali mimo jiné o přidělení financí Hokejovému klubu Frýdek-Místek.

“Mě velice mrzí, že dneska nebyla schvalována dotace mládežnickému hokeji. Je to z toho důvodu, že vzniklo důvodné podezření na zpronevěru v hokejovém spolku ve výši 1,7 milionů korun. V tuto chvíli mám informaci, že je podáno trestní oznámení ze strany hokejového spolku na osobu, která tuto zpronevěru měla zapříčinit. My se budeme snažit se spolkem jednat, abychom tam ty peníze mohli dát, ale nebudeme posílat peníze někam, kde to není transparentní z našeho hlediska, a kde se dějí podivné transakce,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Zastupitelé dostali také zprávu o postupu přípravy a výstavby silnice I/48 i harmonogram schůzí rady města a zasedáních zastupitelstva. Zabývali se i složením osadních výborů v okrajových částech města na volební období 2018–2022 a rozhodovali také o rozšíření doplňkové činnosti městské organizace Hospic, a to o rozloučení se se zemřelými doprovázené hudbou a mluveným slovem, které si ve stále větší míře přejí pozůstalí. Vybranými tématy se budeme zabývat podrobněji.
Aňa Geislerová představení Zcela jarní trojúhelník

Zítra 19:00 - 26.03. 11:50
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Behind the door | koncert k 15. výročí kapely

05.04. 19:00 - 26.03. 11:50
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Pergolesiho Stabat mater a místecký sbor Cantores Domini

07.04. 18:00 - 26.03. 11:50
Frýdek-Místek, Kostel sv. Jakuba, Frýdek - Místek

AMRES TECH, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 17 000 Kč

Detail

Svopex food cz s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 740 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu