Reklama

Od ledna na úřad přes on-line rezervační systém

Lidé budou moci na úřadě od nového roku strávit daleko menší čas než doposud. Magistrát totiž nově spustil on-line rezervační systém, přes který se mohou pohodlně objednat a své záležitosti vyřídit bez zdlouhavého čekání. Objednat se je možné už na leden.

Reklama

Podat žádost o vydání nového pasu, občanky nebo řidičáku, přihlásit se k trvalému pobytu, zaregistrovat vozidlo, vyřadit auto z registru a podobně budou moci lidé ve Frýdku-Místku od nového roku absolvovat bez dlouhých front. Pomůže jim k tomu nový on-line rezervační systém.

„On-line rezervační systém zkvalitní dostupnost a poskytování služeb občanům. V dnešnízrychlené a přetechnizované době je možnost rezervace nebo vyřízení si záležitostí na úřadě z domova přes internet téměř normalitou. Chceme přibližovat magistrát občanůma rozšíření nabídky služeb je jednou z cest, jak k tomu přispět,“ řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

On-line rezervační systém lidé najdou na internetovém portále města www.uradfm.cz, jehož prostřednictvím mohou také přihlásit nebo odhlásit psa či komunální odpad. Odkaz naleznou samozřejmě také na hlavní webové stránce města, a to v sekci ÚŘAD F≈M. Pro přihlášení se do rezervačního systému mohou lidé využít i chytré telefony nebo tablety.

“Vnímáme, že žijeme v uspěchané době, kdy lidé nemají čas čekat na úřadech fronty. Právě těmto frontám by měl tento rezervační systém předcházet. Navíc v tomto systému lidé také uvidí, kolik lidí čeká na odbavení, a budou moci i bez využití tohoto systému zjistit, kolik lidí je před nimi, a podle toho přizpůsobit svou návštěvu,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Objednání přes rezervační systém je snadné, zvládnou ho i méně zdatní uživatelé internetu.

“Po zvolení požadované agendy (služby) si klient v  kalendáři zvolí jemu vyhovující termín a čas, uvede své jméno, e-mail a zaškrtne souhlas s GDPR. Následně se mu zobrazí kód,který je mu spolu s potvrzením rezervace zaslán na uvedený e-mail. Kód je nutné sizapamatovat nebo zapsat, protože se zadává do vyvolávacího systému po příchodu namagistrát,” popsal Machala.

Klienti, kteří si termín neobjednají přes rezervační systém, mohou přijít samozřejmě také bez objednání. Musí ale počítat s tím, že úředníci přednostně odbaví objednané klienty. Lidé při čekání na vyřízení svých záležitostí mají také možnost využít Free WiFi, a to

prostřednictvím sítě nazvané MMFM-FREE. Na oddělení pro vyřízení občanek a pasů zůstane i nadále v omezené míře zachována možnost telefonické objednávky, a to na neúřední dny, tedy úterý a pátek.
Habsburkové na Frýdku / výstava

30.05. 10:00 - 08.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Když dřevěný princ s drakem bojoval / výstava

13.06. 10:00 - 15.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Hotel Ondrášův dvůr, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 740 Kč

Detail

Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 17 600 Kč do 28 750 Kč

Detail

Dobrý domov s.r.o.
Frýdek-Místek
od 6 384 Kč do 7 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu