Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Revitalizace Nové Osady ve F-M je po letech u konce

Ve Frýdku-Místku končí jedna z velkých a dlouhodobých rekonstrukcí sídlišť, a to na Nové Osadě. V těchto dnech probíhají práce v rámci poslední etapy. Sídliště tak po více než deseti letech konečně získalo nový vzhled.

Sídliště Nová Osada, zejména místními obyvateli známá také pod názvem Berlín. Původní výstavbu tady provedli někdy v sedmdesátých letech a od té doby se toho na sídlišti mnoho neudělalo. Až zhruba před deseti lety se začalo na sídlišti rekonstruovat a po etapách se tak začal zanedbaný vzhled Nové Osady měnit.

“Postupně procházely opravou ulice, chodníky, parkoviště a teď je ta oprava na poslední ulici. Z těch větších investic je tam vše hotovo a já doufám, že se to lidem, kteří tam bydlí, líbí a že to pomáhá k lepšímu ustavení vozidel a k lepšímu životu,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Během těchto dní dokončují pracovníci technických služeb města poslední etapu rekonstrukčních prací.

“V současné době se nacházíme v lokalitě ulice Dlouhá, kde jsme 1. 10. zahájili takovou větší zakázku, která spočívala v odkrytí zeminy zhruba ve dvanácti set metrech čtverečních a postupné přípravy podkladových vrstev, abychom mohli položit zhruba 400 metrů silničních obrub a 150 metrů chodníkových obrub, tím pádem tady vzniklo parkoviště o 12 parkovacích místech plus jedno pro invalidy v rozsahu 240 metrů čtverečních. Vytvořily se nové místní komunikace, kde jsme provedli asfaltobetonovou pokrývku v rozsahu zhruba 860 metrů čtverečních,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Technickým službám zbývá dokončit ještě jeden spojovací chodník, kde bude nainstalována i dešťová kanalizace plus sedm revizních šachet.

“V rámci terénních úprav a výkopových prací bylo položeno zhruba 360 metrů kabeláže pro osm nových sloupů veřejného osvětlení. Bylo vysazeno sedm nových stromů, konkrétně tři habry, tři jírovce a jeden platan. Musím poděkovat našim zaměstnancům, že si tady fakt mákli, podařilo se to dostat do stavu, v jakém to je, a jsem rád, že občané to už mohou užívat v určitém časovém předstihu,” řekl Kohut.

Příští rok na jaře Technické služby pouze dokončí drobné terénní úpravy a vysadí novou trávu. Mnoho let trvající revitalizace sídliště tam bude konečně hotová.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy