Reklama

Revitalizace Nové Osady ve F-M je po letech u konce

Ve Frýdku-Místku končí jedna z velkých a dlouhodobých rekonstrukcí sídlišť, a to na Nové Osadě. V těchto dnech probíhají práce v rámci poslední etapy. Sídliště tak po více než deseti letech konečně získalo nový vzhled.

Stáhnout video
Reklama

Sídliště Nová Osada, zejména místními obyvateli známá také pod názvem Berlín. Původní výstavbu tady provedli někdy v sedmdesátých letech a od té doby se toho na sídlišti mnoho neudělalo. Až zhruba před deseti lety se začalo na sídlišti rekonstruovat a po etapách se tak začal zanedbaný vzhled Nové Osady měnit.

“Postupně procházely opravou ulice, chodníky, parkoviště a teď je ta oprava na poslední ulici. Z těch větších investic je tam vše hotovo a já doufám, že se to lidem, kteří tam bydlí, líbí a že to pomáhá k lepšímu ustavení vozidel a k lepšímu životu,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Během těchto dní dokončují pracovníci technických služeb města poslední etapu rekonstrukčních prací.

“V současné době se nacházíme v lokalitě ulice Dlouhá, kde jsme 1. 10. zahájili takovou větší zakázku, která spočívala v odkrytí zeminy zhruba ve dvanácti set metrech čtverečních a postupné přípravy podkladových vrstev, abychom mohli položit zhruba 400 metrů silničních obrub a 150 metrů chodníkových obrub, tím pádem tady vzniklo parkoviště o 12 parkovacích místech plus jedno pro invalidy v rozsahu 240 metrů čtverečních. Vytvořily se nové místní komunikace, kde jsme provedli asfaltobetonovou pokrývku v rozsahu zhruba 860 metrů čtverečních,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Technickým službám zbývá dokončit ještě jeden spojovací chodník, kde bude nainstalována i dešťová kanalizace plus sedm revizních šachet.

“V rámci terénních úprav a výkopových prací bylo položeno zhruba 360 metrů kabeláže pro osm nových sloupů veřejného osvětlení. Bylo vysazeno sedm nových stromů, konkrétně tři habry, tři jírovce a jeden platan. Musím poděkovat našim zaměstnancům, že si tady fakt mákli, podařilo se to dostat do stavu, v jakém to je, a jsem rád, že občané to už mohou užívat v určitém časovém předstihu,” řekl Kohut.

Příští rok na jaře Technické služby pouze dokončí drobné terénní úpravy a vysadí novou trávu. Mnoho let trvající revitalizace sídliště tam bude konečně hotová.

ReklamaHabsburkové na Frýdku / výstava

30.05. 10:00 - 08.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Když dřevěný princ s drakem bojoval / výstava

13.06. 10:00 - 15.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

EKOMILK a.s.
Frýdek-Místek
od 16 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Gaudium Frýdek-Místek s.r.o.
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu