Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radar pomůže zklidnit dopravu ve Frýdku-Místku

Městská policie si ve Frýdku-Místku posvítí na neukázněné řidiče, kteří překračují povolenou rychlost. Pomůže jim k tomu nový moderní radar, který jim zakoupilo a předalo město.

Vedení Frýdku-Místku dlouho zvažovalo, zda pořídit přístroj na měření rychlosti, který by umravnil některé hazardéry s lidskými životy. Protože se ale v některých lokalitách situace s řidiči naprosto ignorujícími rychlostní omezení stále zhoršuje, rada města nyní konečně schválila nákup radaru, aby se nebezpečný trend podařilo zvrátit.

“Chceme to dělat takovým způsobem, že dáme dopředu vědět, kde budeme měřit, a v průběhu dne pak to měření proběhne. Záměrem města je zregulovat a zpomalit dopravu. Chceme, ať to působí preventivně, a řidiči, ne ať platí pokuty, ale ať se chovají na silnicích slušně,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Nový radar je uživatelsky jednoduchý, skladný a mobilní.

“Tento laserový rychloměr umožňuje automaticky zaměřovat snímaný objekt. pořizuje jak snímek, tak videosekvenci. Váží 1, 6 kilo, takže může být použitý v rukách i na stojanu. Může měřit rychlost ze vzdálenosti až 600 metrů za jakéhokoliv počasí, za deště, i v noci,” popsal ředitel MP F-M Ivo Kališ

Městská policie bude měřit hlavně v těch místech, kde řidiči nejčastěji porušují povolenou rychlost. Spolupracovat budou i s policií ČR.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy