Reklama

Radar pomůže zklidnit dopravu ve Frýdku-Místku

Městská policie si ve Frýdku-Místku posvítí na neukázněné řidiče, kteří překračují povolenou rychlost. Pomůže jim k tomu nový moderní radar, který jim zakoupilo a předalo město.

Reklama

Vedení Frýdku-Místku dlouho zvažovalo, zda pořídit přístroj na měření rychlosti, který by umravnil některé hazardéry s lidskými životy. Protože se ale v některých lokalitách situace s řidiči naprosto ignorujícími rychlostní omezení stále zhoršuje, rada města nyní konečně schválila nákup radaru, aby se nebezpečný trend podařilo zvrátit.

“Chceme to dělat takovým způsobem, že dáme dopředu vědět, kde budeme měřit, a v průběhu dne pak to měření proběhne. Záměrem města je zregulovat a zpomalit dopravu. Chceme, ať to působí preventivně, a řidiči, ne ať platí pokuty, ale ať se chovají na silnicích slušně,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Nový radar je uživatelsky jednoduchý, skladný a mobilní.

“Tento laserový rychloměr umožňuje automaticky zaměřovat snímaný objekt. pořizuje jak snímek, tak videosekvenci. Váží 1, 6 kilo, takže může být použitý v rukách i na stojanu. Může měřit rychlost ze vzdálenosti až 600 metrů za jakéhokoliv počasí, za deště, i v noci,” popsal ředitel MP F-M Ivo Kališ

Městská policie bude měřit hlavně v těch místech, kde řidiči nejčastěji porušují povolenou rychlost. Spolupracovat budou i s policií ČR.
Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

26.06. 21:15 - 24.06. 17:15
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 24.06. 17:15
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

Kino na výletě 2019 | Raubíř Ralf a internet

03.07. 21:15 - 24.06. 17:15
Frýdek-Místek, Autokemp Olešná, Frýdek - Místek

družstvo BANDURKA.I & SPOL.
Frýdek-Místek
od 19 850 Kč

Detail

družstvo BANDURKA.I & SPOL.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Manuvia Bonjob s.r.o.
Frýdek-Místek
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu