Reklama

Hasičské zbrojnice ve F-M procházejí opravami

Hasičské zbrojnice ve městě i v příměstských částech procházejí opravami. Město investuje do zázemí pro hasiče, ale také do jejich technického a zdravotnického vybavení.

Reklama

Frýdek-Místek je zřizovatelem šesti jednotek dobrovolných hasičů a pravidelně investuje jak do jejich vybavení, tak do jejich zázemí. Postupně proto procházejí opravami všechny hasičské zbrojnice v majetku města, tedy zbrojnice ve Skalici, Lískovci, Zelinkovicích-Lysůvkách, Chlebovicích, Panských Nových Dvorech a ve Frýdku na ulici Střelniční. Získávají nová okna, rozvody vody a elektřiny, hydroizolaci, zateplení, ale také nové vnitřní omítky, dveře nebo novou podlahovou krytinu.

“V minulých letech dostala například hasičská zbrojnice v Lískovci novou fasádu, omítky i garážová vrata, okna byla vyměněna ve zbrojnici na ulici Střelniční ve Frýdku, stejně tak v Panských Nových Dvorech, kde byl opraven i obvodový plášť. V letošním roce prošly opravou tři objekty hasičských zbrojnic za více jak 4 miliony. Dalších 1,6 milionu budou stát práce na zbrojnici ve Skalici a 300 tisíc bylo uvolněno na běžné opravy a údržbu všech hasičských zbrojnic ve správě města, což je dohromady zhruba 6 milionů korun,“ uvedla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Požární zbrojnice v Chlebovicích letos získala novou elektroinstalaci i rozvody vody a odpadů, nové ústřední vytápění, nové sociální zázemí i opravené schodiště v garáži. Výměnou elektroinstalace prošla také zbrojnice v Lískovci. Hasičská zbrojnice v Zelinkovicích byla mimo jiné zbavena vlhkosti, získala novou střechu i novou podlahovou krytinu, opraveny byly vnitřní omítky a úpravou prošla i věž, která dostala nová okna a novou plošinu. V současné době se ještě pracuje na zbrojnici ve Skalici, která z důvodu zamezení zatékání do budovy dostane novou nádstavbu nad garáží. Práce budou dokončeny počátkem příštího roku.

„Cílem je udržet zbrojnice v dobrém stavu, aby sloužily svému účelu a hasiči, měli ke své záslužné a náročné práci, kterou vykonávají ve prospěch obyvatel města, co potřebují. Město tím plní i své povinnosti na úseku požární ochrany, krizového řízení a bezpečnosti obecně,” dodala Matějíková.

Rada města považuje bezpečnost ve městě za jednu ze svých priorit. Město proto bude i nadále aktivně podporovat složky, které se na zajištění bezpečnosti podílejí.
Cestou od swingu až k folklóru/ koncerty

Dnes 15:00 - 18:00
Frýdek-Místek, Světové Muzeum a Knihovna Bible / Stará Bělá – Husův sbor

Kino na výletě 2019 | Zrodila se hvězda

19.06. 21:15 - 16.06. 6:01
Frýdek-Místek, Park pod zámkem, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

26.06. 21:15 - 16.06. 6:01
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

REIT Jízdárna pod Lipovým s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Ing. Jiří Jandačka
Frýdek-Místek
od 16 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

D A S spol. s r. o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu