Hasičské zbrojnice ve F-M procházejí opravami

Hasičské zbrojnice ve městě i v příměstských částech procházejí opravami. Město investuje do zázemí pro hasiče, ale také do jejich technického a zdravotnického vybavení.

Frýdek-Místek je zřizovatelem šesti jednotek dobrovolných hasičů a pravidelně investuje jak do jejich vybavení, tak do jejich zázemí. Postupně proto procházejí opravami všechny hasičské zbrojnice v majetku města, tedy zbrojnice ve Skalici, Lískovci, Zelinkovicích-Lysůvkách, Chlebovicích, Panských Nových Dvorech a ve Frýdku na ulici Střelniční. Získávají nová okna, rozvody vody a elektřiny, hydroizolaci, zateplení, ale také nové vnitřní omítky, dveře nebo novou podlahovou krytinu.

“V minulých letech dostala například hasičská zbrojnice v Lískovci novou fasádu, omítky i garážová vrata, okna byla vyměněna ve zbrojnici na ulici Střelniční ve Frýdku, stejně tak v Panských Nových Dvorech, kde byl opraven i obvodový plášť. V letošním roce prošly opravou tři objekty hasičských zbrojnic za více jak 4 miliony. Dalších 1,6 milionu budou stát práce na zbrojnici ve Skalici a 300 tisíc bylo uvolněno na běžné opravy a údržbu všech hasičských zbrojnic ve správě města, což je dohromady zhruba 6 milionů korun,“ uvedla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Požární zbrojnice v Chlebovicích letos získala novou elektroinstalaci i rozvody vody a odpadů, nové ústřední vytápění, nové sociální zázemí i opravené schodiště v garáži. Výměnou elektroinstalace prošla také zbrojnice v Lískovci. Hasičská zbrojnice v Zelinkovicích byla mimo jiné zbavena vlhkosti, získala novou střechu i novou podlahovou krytinu, opraveny byly vnitřní omítky a úpravou prošla i věž, která dostala nová okna a novou plošinu. V současné době se ještě pracuje na zbrojnici ve Skalici, která z důvodu zamezení zatékání do budovy dostane novou nádstavbu nad garáží. Práce budou dokončeny počátkem příštího roku.

„Cílem je udržet zbrojnice v dobrém stavu, aby sloužily svému účelu a hasiči, měli ke své záslužné a náročné práci, kterou vykonávají ve prospěch obyvatel města, co potřebují. Město tím plní i své povinnosti na úseku požární ochrany, krizového řízení a bezpečnosti obecně,” dodala Matějíková.

Rada města považuje bezpečnost ve městě za jednu ze svých priorit. Město proto bude i nadále aktivně podporovat složky, které se na zajištění bezpečnosti podílejí.
Koncert ZUŠ / komorní koncerty

Dnes
Frýdek-Místek, ZUŠ Frýdek - Místek

Jiří Vodička a Camerata Janáček / koncert

03.03. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Trio DuBois / Koncerty

17.03. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků