Tříkrálový průvod prošel Frýdkem-Místkem

Ve Frýdku-Místku probíhá v těchto dnech Tříkrálová sbírka. Její součástí byl také tradiční Tříkrálový průvod, který proběhl uplynulou neděli. Naše kamera při tom nesměla chybět.

Reklama

Prvním dnem nového roku začala ve Frýdku-Místku Tříkrálová sbírka. Tuto neděli 6. ledna v rámci ní prošel Místkem také Tříkrálový průvod. Ten se v čele s Kašparem, Baltazarem a Melicharem vydal v doprovodu koledníků od kostela sv. Jana a Pavla na náměstí Svobody. Při příchodu průvodu už na náměstí čekalo srocení lidu. Připraven tam byl živý betlém, živá farma i pódium se svatou rodinkou. Lidé si poslechli koledy i shlédli scénku v podání dětí. Tříkrálová sbírka, kterou na Frýdeckomístecku organizuje Charita Frýdek-Místek ve spolupráci s obcemi, farnostmi a různými mládežnickými organizacemi, probíhá už po osmnácté.

“Tříkrálová sbírka se koná už skoro 20 let, takže je pěknou tradicí. Je největší sbírkovou akcí v ČR. Pořádá ji Charita ČR na podporu charitního díla a ku pomoci osobám v tísní a hmotné nebo sociální nouzi. Největším smyslem tříkrálové sbírky je vánoční poselství, přání pokoje a všeho dobrého do nového roku. Tříkráloví koledníčci, kteří chodí dům od domu a které můžeme potkávat na ulicích, tohle přání roznáší dál. Co se týče Tříkrálové sbírky, záměrů je v rámci kraje je 75, v rámci Charity Frýdek-Místek máme pět šest záměrů, které pokrývají jak pobytové služby, budeme v rámci těch peněz provádět potřebné rekonstrukce v domovech pro seniory, podpoříme také terénní služby pro nemocné a zároveň volnočasové a vzdělávací aktivity pro děti ze sociálně potřebných rodin,” uvedl ředitel Charity Frýdek-Místek Martin Hořínek.

“Jsem rád, že město je již tradičně partnerem Tříkrálového průvodu, jehož součástí je i Tříkrálová sbírka, která má za cíl pomáhat seniorům a lidem, kteří jsou zdravotně indisponováni,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Tříkrálová sbírka bude probíhat do 14. ledna. Lidé mohou přispívat do tříkrálových pokladniček, příspěvkem na účet nebo zasláním DMS. Loni se díky štědrosti dárců podařilo vybrat celkem 2 268 959 korun, z toho 628 448 korun ve Frýdku-Místku. Více informací o sbírce mohou zájemci nalézt na webových stránkách www.trikralovasbirka.cz.
Aňa Geislerová představení Zcela jarní trojúhelník

Zítra 19:00 - 26.03. 11:26
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Behind the door | koncert k 15. výročí kapely

05.04. 19:00 - 26.03. 11:26
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Pergolesiho Stabat mater a místecký sbor Cantores Domini

07.04. 18:00 - 26.03. 11:26
Frýdek-Místek, Kostel sv. Jakuba, Frýdek - Místek

AMRES TECH, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 17 000 Kč

Detail

Svopex food cz s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 740 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu