Reklama

V sobotu začíná ve F-M svoz vánočních stromků

Ve většině měst v kraji v těchto dnech začíná svoz vánočních stromků, které lidé odkládají k popelnicím. Stejně je tomu i ve Frýdku-Místku, kde bude svoz probíhat o lednových sobotách.

Reklama

Vánoce jsou minulostí a tak během těchto dní mizí z frýdeckomísteckých domácností i vánoční stromky. Svůj účel už splnily. Teď zbavené ozdob a světel čekají na další osud u kontejnerů na sídlištích, odkud je sváží vozy frýdecké skládky.

“Vánoční stromky budou stejně jako v minulosti sváženy do kompostárny, kde jsou štěpkovány a následně využity při výrobě kompostu. Loni v lednu bylo svezeno přes 15,5 tun stromků, což je ve srovnání s rokem 2017 nárůst o více jak půl tuny,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Stromky od popelnic bude Frýdecká skládka svážet od 12. ledna, a to vždy v sobotu. Další svozy proběhnou 19. a 26. ledna. O vánoční stromy přijdou i obě náměstí.

“Vánoční výzdoba v letošním roce naposledy svítila 7. ledna. Od této chvíle už je město bez vánoční výzdoby. My teď přecházíme na úklidové práce. V prvním lednovém týdnu jsme demontovali vánoční stánky a v tom druhém dojde ke kácení stromů,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Stejně jako v minulých letech i letos dřevo z rozřezaných kmenů dostanou zpět majitelé stromů, kteří je před Vánocemi věnovali městu.
SILCAR PLUS s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Středisko sociálních služeb města Frýdlant nad Ostravicí
Frýdek-Místek
od 14 740 Kč

Detail

A V O S spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 97 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu