Reklama

Příchod nového roku ve F-M kazili opilci a vandalové

Silvestrovské veselí se ve Frýdku-Místku opět neobešlo bez vandalismu. Příchod nového roku tak provázely rvačky a hlavně rozbité lahve od alkoholu na chodnících i cestách. Zasahovat museli policisté i Technické služby.

Reklama

Příchod nového roku je ve Frýdku-Místku tradičně doprovázen velkolepým ohňostrojem. Někteří si ale silvestrovské oslavy pletou s možností beztrestně odhazovat láhve od alkoholu všude možně, ničit městský majetek a rvát se mezi sebou.

“Letošní ohňostroj byl bohužel doprovázen rvačkami opilých osob na estakádě, musela zasahovat i policie ČR a městská policie. Bohužel to nabourává tu krásnou atmosféru novoročního ohňostroje,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Kromě policistů museli po půlnoci zasahovat i zaměstnanci Technických služeb.

“Musím říct, že letošní Silvestr byl docela hektický. Měli jsme přímo na půlnoc 11 zaměstnanců plus strojní zametač, který bezprostředně po samotném ohňostroji, tedy po půl jedné, zahájil samotné práce, které byly výrazně ztěžováni vandalismem, vulgarismy oslavujících občanů. To, co se letos dělo, byl opravdu vrchol tohoto období posledních několika let, protože když vám člověk před samotným zametačem schválně rozbije láhev, věší se na ten zametač, zaměstnanci jsou vulgárně oslovováni, z mostu se hází odpadky, láhve do řeky, tak to už je opravdu za hranou,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut

“V současné době řešíme a přemýšlíme nad tím, zda ten ohňostroj neposuneme až na 1. ledna, jako to v jiných městech, nebo ho necháme na Silvestra, ale už třeba na šest hodin v podvečer. Chtěli bychom předejít tomu, aby se lidé chovali takovýmto agresivním způsobem a aby si ten ohňostroj mohly vychutnat i děti,” nastínil primátor.

Agresivita a vandalismus, provázející silvestrovské veselí, je Frýdku-Místku každoročním problémem. Loni například neznámí vandalové poničili desítky odpadkových košů. Škoda šla tenkrát do desetitisíců korun.
Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

Zítra 21:15 - 25.06. 11:58
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 25.06. 11:58
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

Kino na výletě 2019 | Raubíř Ralf a internet

03.07. 21:15 - 25.06. 11:58
Frýdek-Místek, Autokemp Olešná, Frýdek - Místek

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

BLANCO Professional CZ spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu