Příchod nového roku ve F-M kazili opilci a vandalové

Silvestrovské veselí se ve Frýdku-Místku opět neobešlo bez vandalismu. Příchod nového roku tak provázely rvačky a hlavně rozbité lahve od alkoholu na chodnících i cestách. Zasahovat museli policisté i Technické služby.

Příchod nového roku je ve Frýdku-Místku tradičně doprovázen velkolepým ohňostrojem. Někteří si ale silvestrovské oslavy pletou s možností beztrestně odhazovat láhve od alkoholu všude možně, ničit městský majetek a rvát se mezi sebou.

“Letošní ohňostroj byl bohužel doprovázen rvačkami opilých osob na estakádě, musela zasahovat i policie ČR a městská policie. Bohužel to nabourává tu krásnou atmosféru novoročního ohňostroje,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Kromě policistů museli po půlnoci zasahovat i zaměstnanci Technických služeb.

“Musím říct, že letošní Silvestr byl docela hektický. Měli jsme přímo na půlnoc 11 zaměstnanců plus strojní zametač, který bezprostředně po samotném ohňostroji, tedy po půl jedné, zahájil samotné práce, které byly výrazně ztěžováni vandalismem, vulgarismy oslavujících občanů. To, co se letos dělo, byl opravdu vrchol tohoto období posledních několika let, protože když vám člověk před samotným zametačem schválně rozbije láhev, věší se na ten zametač, zaměstnanci jsou vulgárně oslovováni, z mostu se hází odpadky, láhve do řeky, tak to už je opravdu za hranou,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut

“V současné době řešíme a přemýšlíme nad tím, zda ten ohňostroj neposuneme až na 1. ledna, jako to v jiných městech, nebo ho necháme na Silvestra, ale už třeba na šest hodin v podvečer. Chtěli bychom předejít tomu, aby se lidé chovali takovýmto agresivním způsobem a aby si ten ohňostroj mohly vychutnat i děti,” nastínil primátor.

Agresivita a vandalismus, provázející silvestrovské veselí, je Frýdku-Místku každoročním problémem. Loni například neznámí vandalové poničili desítky odpadkových košů. Škoda šla tenkrát do desetitisíců korun.
Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Společně na Lysou / akce pro rodiny

22.09. 8:00 - 18.09. 9:15
Frýdek-Místek, Ostravice - zastávka

Princezna s dlouhým nosem / pohádka

22.09. 15:00 - 18.09. 9:15
Frýdek-Místek, Altán ve Smetanových sadech, Frýdek - Místek

EKOMILK a.s.
Frýdek-Místek
od 17 000 Kč do 19 000 Kč

Detail

ZAHRADY R+R - realizace a údržba zahrad s.r.o.
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků