Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku proběhla 6. rada města

Na frýdeckém magistrátu proběhla další rada města. Radní projednali řadu bodů a my vám v příspěvku představíme některé z nich.

Na frýdeckém magistrátu proběhla 6. rada města. Na prvním letošním zasedání měli radní na programu 15 bodů. Mimo jiné rozhodli o vyhlášení výběrového řízení na ředitele příspěvkové organizace Národní dům, známé také pod značkou KulturaFM.

“Loni v létě tehdejší ředitel Jakub Tichý odešel šéfovat do Ostravy. Na jeho místo byla do doby jmenování nového ředitele vzešlého z výběrového řízení, jmenována Gabriela Kocichová, která v Národním domě dlouhodobě působila. Rada nyní rozhodla o vypsání výběrového řízení na ředitele Národního domu nebo chcete-li KulturyFM. Půjde o pracovní poměr na dobu neurčitou. Zájemci mohou zasílat své přihlášky do výběrového řízení do 15. února na adresu magistrátu, odbor školství. Požadavky a další informace jsou zveřejněny na webu u FB města,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Radní v rámci projednávání dalších bodů zrušili veřejnou zakázku na obnovu kolotoče Hříbek.

“Zakázka byla zveřejněna na profilu zadavatele, takže se o ní mohl ucházet kdokoliv a navíc bylo obesláno i 6 firem, které by mohly mít o zakázku zájem. Obdrželi jsme ale jen jednu nabídku, a to ještě s mnohem vyšší nabídkovou cenou. Předpokládaná hodnota zakázky na navržení atypického kolotoče s vypracováním projektové dokumentace a jeho následnou výrobou byla stanovena na 750 tisíc bez DPH, firma ji nabídla zrealizovat za více jak jeden milion bez DPH. Zakázku jsme s ohledem na nízký zájem a vysokou nabídkovou cenu zrušili. Není to nic neobvyklého, firmy nemají o zakázky nouzi, práce mají dost, což se odráží na jejich zájmu i nabídkových cenách. Nicméně nezoufáme, zakázku jsme vypsali znovu,” řekl Pobucký.

Radní znovu usednou v úterý 29. ledna.

Nahlásit chybu
Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - Jablunkov
Jablunkov
od 8 650 Kč/měsíc

Detail