Reklama

Frýdecká porodnice nabízí maminkám řadu kurzů

Vedle toho, že budou nastávající maminky rodit v nejmodernějších porodních sálech v kraji, mají také možnost ještě před porodem absolvovat celou řadu kurzů, které je na vše kolem porodu a prvních dní po něm, připraví. Ty probíhají přímo v porodnici.

Stáhnout video
Reklama

Frýdeckomístecká porodnice pořádá pro nastávající maminky řadu kurzů. Každé pondělí v měsíci probíhá ve čtyřech cyklech interaktivní kurz.

“V prvním paní Eva Kiedroňová, která s námi spolupracuje, provádí manipulaci novorozence, jak správně pečovat o dítě, hygiena novorozence. Další kurz máme ohledně druhého trimestru, kde sestřička seznámí těhotné, jak probíhá těhotenství, jaké jsou těhotenské změny, případně nějaké cviky v těhotenství, které může podnikat. V třetím kurzu se dozví něco o samotném průběhu porodu, co všechno si může do porodnice přichystat. Poslední kurz je psychoprofilaxe, kdy se dozví, jak odpoutat stres a obavy z porodu, protože s tímto není vůbec nutné přicházet do porodnice, jak se psychicky naladit. Kurzů se mohou účastnit i partneři,” vyjmenovala porodní asistentka Lucie Černá.

Několikrát do roka pořádá frýdecká porodnice i dny otevřených dveří pro veřejnost.

“Prohlédnou si porodní sály, a to nejen na těch Dnech otevřených dveří, ale i na každém tom kurzu, který pořádáme. Pokud je ta možnost, tak nastávající rodičky provedeme. Každou středu máme další takový rychlokurz pro ženy, které se nedostaví na Den otevřených dveří. Můžou kdykoli a kteroukoli dobu přijít, poslechnou si něco od porodní asistentky, něco od novorozenecké sestry i od fyzioterapeutky, která jim ukáže různé cviky a polohy při porodu. Nově jsme zavedli Den s porodní asistentkou. Vždycky v květnu probíhá posezení porodních asistentek a maminek, které už jsou po porodu, se svými dětmi, a tak se postupně navazuje spolupráce ještě i po tom porodu, že se setkáváme,” uvedla Černá.

Každé pondělí je pro nastávající maminky na rehabilitačním oddělení připraveno také cvičení těhotných.

ReklamaHabsburkové na Frýdku / výstava

30.05. 10:00 - 08.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Když dřevěný princ s drakem bojoval / výstava

13.06. 10:00 - 15.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Hanwha Advanced Materials Europe, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 90 000 Kč do 120 000 Kč

Detail

Dobrý domov s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu