Hotel Centrum je od ledna oficiálně v majetku města

Vedení města oficiálně převzalo hotel Centrum. Budovu ve veřejné elektronické dražbě za více než 41 milionů korun vydražilo už v polovině loňského roku. Co bude s bývalým hotelem dál, tak na to odpovíme v příspěvku.

Frýdek-Místek se zúčastnil veřejné elektronické dražby hotelu Centrum a stal se dražitelem s nejvyšším příklepem ve výši 41.050.000 korun už v polovině loňského roku. Teprve 14. ledna tohoto roku ale mohlo dojít k oficiálnímu převzetí stavby.

„Bohužel, jak už to u podobných záležitostí s bohatou soudní historií bývá, i když jsme dražbu vyhráli, jeden z účastníků dražby se následně proti usnesení o příklepu odvolal a musel tedy rozhodovat Krajský soud v Ostravě. Ten v závěru roku 2018 usnesení o příklepu, vydané exekutorským úřadem, potvrdil jako správné, takže hotel Centrum je od ledna letošního roku v majetku města,“ informoval primátor Michal Pobucký.

Na magistrátu vznikl projektový tým, který má za úkol připravit efektivní a účelové využití budovy bývalého hotelu.

“Rekonstrukci hotelu Centrum považujeme za jeden ze zásadních bodů Programového prohlášení Rady města, proto jsme uvítali, že město hotel nabylo a mohou tak začít práce na jeho rekonstrukci a vůbec přípravě jeho rekonstrukce a využití a stanovení účelu hotelu. Je shoda na tom, že by mělo být převážně zařízení pro seniory s tím, že by tam byly zřízeny i startovací byty pro rodiny s malými dětmi,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Radovan Hořínek.

Další osud jedné z dominant Frýdku-Místku budeme i nadále sledovat.
Hals zu kurz / česko-německá adaptace hry

Dnes 19:00 - 1:10
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Moc Bezmocných / inscenace ve veřejném prostoru

Zítra 18:30 - 15.11. 1:10
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Dopisy Olze / korespondence V. Havla čtená V. Záwadskou

18.11. 19:00 - 15.11. 1:10
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.
Frýdek-Místek
od 21 600 Kč do 26 000 Kč

Detail

Tomeček Bau s. r. o.
Frýdek-Místek
od 130 Kč do 160 Kč

Detail

SOLIDSUN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků