Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé F-M schválili dotaci mládežnickému hokeji

Ve Frýdku-Místku proběhlo mimořádné zasedání zastupitelstva města. Na programu jednání byl pouze jediný bod, a to návrh na poskytnutí dotace Hokejovému klubu, konkrétně hokejistům z řad dětí a mládeže. I přesto se debata protáhla na několik hodin.

Hlavním bodem mimořádného zasedání zastupitelstva Frýdku-Místku bylo poskytnutí dotace do oblasti mládežnického sportu na rok 2019 pro Hokejový club F-M. Po téměř tříhodinové debatě ji 22 zastupitelů ze čtyřiceti schválilo.

“Debata byla složitá. Jedná se o to, že v minulosti tam mělo dojít ke zpronevěře 1,7 milionů korun ze strany bývalého prezidenta Hokejového klubu pana Vícha. Nyní se snažíme tuto situaci napravit. Došlo tam k personální změně ve výkonném výboru hokejového spolku a dotační smlouva byla upravena tak, aby opravdu k podobným věcem do budoucna nemohlo dojít. Nicméně shoda nakonec na dotaci na celý rok nalezena nebyla. Byla nalezena shoda alespoň na poskytnutí částečné dotace, čtvrtinové částky z celkové původně navržené částky” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Proti návrhu nebyl nikdo, zbylých 18 zastupitelů se zdrželo hlasování.

“Výsledek veřejnoprávní kontroly, který tam byl, o kterém ale nesmíme mluvit, když to řeknu úplně kulantně, sdělil, že hrozí neustále nebezpečí toho, že dotace, kterou město poskytne, může být zabavena exekutorem. My s péčí řádného hospodáře toto nemůžeme riskovat, proto jsme se zdrželi” řekl zastupitel za hnutí NMFM Jiří Kajzar.

“Veřejnosprávní kontrolu posílají města, nicméně ten výstup z toho není veřejný, byl opravdu pouze určen na jednání zastupitelstva a nemůžu se zmiňovat, co tam bylo. Každopádně spousta podnětů odtamtud byla implementována do té nové dotační smlouvy. Je to třeba zvláštní účet, určený jen pro ty dotace, aby na něj nemohl exekutor. V praxi se může stát, že exekutor ale na ten účet jakoby skočí, nicméně tam byl pak byl podán rozpor, takže o ty peníze by opravdu nemohli přijít,” dodal Machala.

O další dotaci Hokejovému klubu do oblasti mládežnického sportu se bude jedna na řádném zasedání zastupitelstva v březnu.
Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Tři v háji / divadelní představení

05.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

BPM silesia group s.r.o. - Třinecko
Třinec
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Josef Adamek - pracov. Třinec
Třinec
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 20 200 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků