Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku proběhlo Mistrovství ČR v pexesu

Česká republika má svého mistra v pexesu. Turnaj se konal ve Frýdku-Místku a zúčastnili se ho hráči z řad dětí i dospělých.

Na půdě Střediska volného času Klíč proběhlo Mistrovství ČR v pexesu. V letošním roce se jednalo o jubilejní desátý ročník této oblíbené soutěžní akce.

“Je to mistrovství ve třech kategoriích, mladší, starší a nejstarší, tak bych to specifikoval. Každý v této kategorii má svůj ročník a každá kategorie v této budově má své patro, v němž hraje. Hrajeme podle klasických pravidel pexesa. U stolu sedí čtveřička nebo trojička. Ten po levici jede po tom dalším. Poslední čtyři kartičky se nemíchají. Vyhrává u stolu ten, kdo má nejvíc dvojiček. Získá do tabulky pět bodů, druhý získá tři, třetí dva a čtvrtý jeden. Takto odehraje každý účastník šest kol a máme mistra ČR. Ceny nám dodalo město, Mindok nám dal nějaké deskové hry a další odměny nakoupíme ze startovného. Každý z těch prvních tří si odnese odnese odměny v částce cca jednoho tisíce korun. Nejlepší tři mají ještě medaili a ten úplně nejlepší pohár,” popsal pedagog volného času SVČ Klíč ve F-M Jiří Šnapka.

Na letošní ročník si přijelo procvičit svou paměť v této oblíbené hře 71 hráčů.

Anketa, hráči:

1. Připravoval jsem se tak, že jsem hrál pexeso s mamkou, taťkou a sestrou. Hraji už ho od pěti let. Těším se. 2. “I já se moc těším, protože jsem na to hodně dlouho čekala. Připravila jsem naše malá morčátka, ať mi drží palce. I taťka s mamkou.” 3. “Já jsem se připravoval tak, že jsem hrál s taťkou pexeso. Všichni mi drží palce. Hraji už tři roky.” 4. “Já jsem se těšila. Doufám, že vyhraji.” 5. “Připravovala jsem se na to s rodiči. Těším se moc.” 6. “Připravoval jsem se, ať vyhrajeme, s mojí sestrou.” 7. “Hraji proti bráchovi a celé rodině. Moc jsem se na to nepřipravovala.” 8. “Já se těším hodně. Hraji pexeso tak šest let.” 9. “Připravovala jsem se od svých dvou let. Myslím, že to dopadne dobře.”

Mezi hráči ale nebyly pouze děti. Zahrát si přišli i dospělí.

Anketa, hráči: 1. “Mám tu mamku, tak jsem si říkala, že se stavím a zkusím štěstí. Sice tomu nevěřím, ale uvidím. Brácha mi řekl, že bez deskové hry se nemůžu vrátit domů.” 2. “Už mám doma první místo, tak zkouším. Zatím mi to moc nešlo. Uvidíme další kola.” 3. “Přišel jsem s dcerou, a když už jsem tady, řekl jsem si, že to taky zkusím a nějak se zabavím. Zatím dobrý.”

V kategorii 2013-2009 se na prvním místě umístila Lucie Šnapková. Druhá pozice patřila Patriku Měsíci a na třetí příčku dosáhl Matouš Slíva. V kategorii 2008-2001 byla první Jolana Muchová, druhý se umístil Matěj Huďa a třetí Dominik Horák. Ve třetí kategorii 2000 a starší zvítězil Richard Mucha, za ním skončil David Najdek a na třetí místo se dostala Petra Šudková. Absolutním vítězem superfinále se stala Lucie Šnapková. Gratulujeme.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy