Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku rozšířili počet tržních míst

Ve Frýdku-Místku v minulých dnech zaktualizovali tržní řád. Ten je teď nejen přehlednější, ale také rozšířený o nová místa, kde je teď možné provádět prodej i mimo kamenné obchody.

Město má od roku 2005 tržní řád, kterým je regulovaný prodej a poskytování služeb mimo kamenné provozovny. Jeho aktuální verze se rozšířila o nové lokality. Kromě obou hlavních náměstí, sadů u řeky Ostravice, Olešné nebo areálů bývalých textilek, byl nově do tržního řádu zahrnutý taky prostor Faunaparku, lokalita stadionu TJ Slezan a prostranství u Frýdy. Všechna tato prostranství se do něj zařadila v návaznosti na konání společenských, kulturních a sportovních akcí. 

„Na novém tržním místě u Frýdy se v srpnu uskuteční Burger festival s nabídkou různých  burgerů, od tradičních, přes vegetariánské nebo veganské, až po bezlepkové. Ve Faunaparku je v plánu Slezan fest a v lokalitě TJ Slezan se koná Sweetsen fest,“ uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Jakub Míček.

Tržní řád se může rozšířit i o další tržní místa, a to podle žádostí prodejců. Už teď se připravuje jeho rozšíření o areál Sokolíku u řeky Ostravice, sportovní areál Lysůvky, areál Sboru dobrovolných hasičů Zelinkovice a o tři místa v Chlebovicích, a to prostor u Domu včelařů, sportovní areál a parkoviště před místní prodejnou. Nový tržní řád na rozdíl od toho původního obsahuje nejen seznam tržních míst, ale také jejich grafické znázornění a povinnosti prodejce.

„Pro lepší přehlednost je každé tržní místo uvedeno v samostatné příloze, která zahrnuje mapový zákres, parcelní číslo, dobu prodeje i povinnosti související s prodejem - mimo jiné zajistit povolení k užívání pozemku, v případě veřejného prostranství uhradit správní poplatek, případně si vyžádat vyjádření odboru dopravy nebo životního prostředí. Cílem je specifikovat tržní místa a stanovit jasná pravidla prodejcům, což v konečném důsledku pomáhá předcházet případným škodám nebo porušování pořádku,“ upřesnil náměstek Míček.

Tržní řád také vymezuje formy prodeje, které jsou v částech Frýdek a Místek zakázány.

“Stále platí, že již od roku 2005 je zakázán podomní prodej, pochůzkový prodej i pojízdný prodej. Na dodržování zákazu podomního, pojízdného nebo pochůzkového prodeje dohlíží městská policie. V případě, že se s takovým prodejem u nás ve městě setkáte, informujte co nejrychleji městskou policii. Je totiž důležité, abychom takového prodejce či obchodníka přistihli na místě a ideálně přímo při tom, když porušuje zákaz, například podomního prodeje. Pak ho lze identifikovat, sepsat s ním protokol a celou věc předat k  přestupkovému řízení,” sdělila mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Lidem, kterým se prokáže porušení zákazu podomního, pochůzkového či pojízdného prodeje, hrozí pokuta až 100 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyPříležitost pro každého s.r.o., Třinec
Třinec
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

MINISTERSTVO VNITRA - Ředitelství služby cizinecké policie
Frýdek-Místek
od 25 720 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 24 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail