Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidiči ve F-M mohou parkovat na novém typu parkoviště

Na ulici 28. října ve Frýdku-Místku funguje nový typ parkovacích míst ze zatravňovacích dlaždic. Jedná se o pilotní projekt, kterým chce město vyzkoušet, zda se tento způsob parkovišť vyplatí i v jiných lokalitách. Pro řidiče to teď znamená, že na místě, kde bylo dříve zakázáno parkovat, teď mohou bez obav z pokuty stát se svými vozy.

Ještě donedávna měli šoféři na tomto místě na ulici 28. října na sídlišti Riviéra v Místku zakázáno parkování. Přesto tam pravidelně auta stála a řidiči riskovali pokutu. Protože si je město vědomo nedostatku parkovacích míst v této lokalitě, stání tady tzv. zlegalizovalo tím, že zde vybudovalo nový typ parkoviště ze zatravňovacích dlaždic.

“Je to takový testovací provoz. Rozhodli jsme se vyzkoušet plastové dílce. Je to rozdíl v tom, že betonové hodně sají vodu a tráva v těch čtvercích nemá šanci přežít. V těch plastových nám tvrdí odborníci, že šanci přežít má. My bychom i do budoucna rádi dělali parkoviště spíš zeleném” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Parkoviště na místě, kde dříve bývala zeleň, vybudovaly Technické služby.

“Naši zaměstnanci provedli odbagrování podloží, je tady několik štěrkových vrstev, ve finální fázi se položily ty tvárnice, které byly zasypány hlínou a osety travním semenem,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Kapacita parkoviště je 18 stání plus jedno auto pro invalidy. Pokud se nový typ parkoviště osvědčí, bude město v jejich budování pokračovat.

“Budeme čekat, jestli je pravda, že ta tráva bude žít, že to přežije zimu a sůl, pak to vyhodnotíme. Pokud to bude dobré, budeme pokračovat v této lokalitě s pokládkou těchto dílců, ale i v dalších místech ve městě. Je to levnější a je to podle stavebního zákona zkrácení času na projektování,” řekl Deutscher.

Na novém parkovišti by měly přibýt ještě zábrany vymezující odkud kam je povoleno parkovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy