Reklama

Řidiči ve F-M mohou parkovat na novém typu parkoviště

Na ulici 28. října ve Frýdku-Místku funguje nový typ parkovacích míst ze zatravňovacích dlaždic. Jedná se o pilotní projekt, kterým chce město vyzkoušet, zda se tento způsob parkovišť vyplatí i v jiných lokalitách. Pro řidiče to teď znamená, že na místě, kde bylo dříve zakázáno parkovat, teď mohou bez obav z pokuty stát se svými vozy.

Stáhnout video
Reklama

Ještě donedávna měli šoféři na tomto místě na ulici 28. října na sídlišti Riviéra v Místku zakázáno parkování. Přesto tam pravidelně auta stála a řidiči riskovali pokutu. Protože si je město vědomo nedostatku parkovacích míst v této lokalitě, stání tady tzv. zlegalizovalo tím, že zde vybudovalo nový typ parkoviště ze zatravňovacích dlaždic.

“Je to takový testovací provoz. Rozhodli jsme se vyzkoušet plastové dílce. Je to rozdíl v tom, že betonové hodně sají vodu a tráva v těch čtvercích nemá šanci přežít. V těch plastových nám tvrdí odborníci, že šanci přežít má. My bychom i do budoucna rádi dělali parkoviště spíš zeleném” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Parkoviště na místě, kde dříve bývala zeleň, vybudovaly Technické služby.

“Naši zaměstnanci provedli odbagrování podloží, je tady několik štěrkových vrstev, ve finální fázi se položily ty tvárnice, které byly zasypány hlínou a osety travním semenem,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Kapacita parkoviště je 18 stání plus jedno auto pro invalidy. Pokud se nový typ parkoviště osvědčí, bude město v jejich budování pokračovat.

“Budeme čekat, jestli je pravda, že ta tráva bude žít, že to přežije zimu a sůl, pak to vyhodnotíme. Pokud to bude dobré, budeme pokračovat v této lokalitě s pokládkou těchto dílců, ale i v dalších místech ve městě. Je to levnější a je to podle stavebního zákona zkrácení času na projektování,” řekl Deutscher.

Na novém parkovišti by měly přibýt ještě zábrany vymezující odkud kam je povoleno parkovat.

ReklamaHabsburkové na Frýdku / výstava

30.05. 10:00 - 08.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Když dřevěný princ s drakem bojoval / výstava

13.06. 10:00 - 15.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Vladimír Holaza
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč

Detail

TEMATO SMART REAL s.r.o.
Frýdek-Místek
od 40 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

Elektroservis Paskov s.r.o.
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu