Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidiči ve F-M mohou parkovat na novém typu parkoviště

Na ulici 28. října ve Frýdku-Místku funguje nový typ parkovacích míst ze zatravňovacích dlaždic. Jedná se o pilotní projekt, kterým chce město vyzkoušet, zda se tento způsob parkovišť vyplatí i v jiných lokalitách. Pro řidiče to teď znamená, že na místě, kde bylo dříve zakázáno parkovat, teď mohou bez obav z pokuty stát se svými vozy.

Ještě donedávna měli šoféři na tomto místě na ulici 28. října na sídlišti Riviéra v Místku zakázáno parkování. Přesto tam pravidelně auta stála a řidiči riskovali pokutu. Protože si je město vědomo nedostatku parkovacích míst v této lokalitě, stání tady tzv. zlegalizovalo tím, že zde vybudovalo nový typ parkoviště ze zatravňovacích dlaždic.

“Je to takový testovací provoz. Rozhodli jsme se vyzkoušet plastové dílce. Je to rozdíl v tom, že betonové hodně sají vodu a tráva v těch čtvercích nemá šanci přežít. V těch plastových nám tvrdí odborníci, že šanci přežít má. My bychom i do budoucna rádi dělali parkoviště spíš zeleném” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Parkoviště na místě, kde dříve bývala zeleň, vybudovaly Technické služby.

“Naši zaměstnanci provedli odbagrování podloží, je tady několik štěrkových vrstev, ve finální fázi se položily ty tvárnice, které byly zasypány hlínou a osety travním semenem,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Kapacita parkoviště je 18 stání plus jedno auto pro invalidy. Pokud se nový typ parkoviště osvědčí, bude město v jejich budování pokračovat.

“Budeme čekat, jestli je pravda, že ta tráva bude žít, že to přežije zimu a sůl, pak to vyhodnotíme. Pokud to bude dobré, budeme pokračovat v této lokalitě s pokládkou těchto dílců, ale i v dalších místech ve městě. Je to levnější a je to podle stavebního zákona zkrácení času na projektování,” řekl Deutscher.

Na novém parkovišti by měly přibýt ještě zábrany vymezující odkud kam je povoleno parkovat.
Jiří Štědroň | Promenádní koncerty

Dnes
Frýdek-Místek, Altán ve Smetanových sadech, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2020 | Přes prsty ZRUŠENO!!!

08.07. 20:15
Frýdek-Místek, Aquapark Olešná

LUCIE Cover Band | Léto v zahradě

10.07. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

123 stavby, s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Michal Raška, tel. 604 700 054, email raska@123stav
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o. - pracoviště Fryčovice
Fryčovice
od 14 100 do 15 500 Kč/měsíc

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace, pracoviště v rámci Frýdku-Místku
Frýdek-Místek
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků