Z honičky s policií u Čeladné málem tragédie, muž bez řidičáku se minul s vlakem

Policisté se v celém MS kraji často setkávají s ujížděním vozidel, která se snaží zkontrolovat. Jde přitom i o život. Nejen policistům a ujíždějícímu řidiči, ale hlavně lidem, kteří mohou zrovna přecházet silnici. V Čeladné takový hazardér bez řidičáku dokonce přejel přes železniční přejezd na červenou.

Nad záběry z policejního vozidla natočenými v obci Čeladná zůstává rozum stát. Policejní hlídka chtěla provést rutinní kontrolu vozidla Audi. Řidič, ale nezastavil a naopak šlápl na plyn. Policisté se vydali za ním a sami můžete vidět, co všechno vyváděl. Nebezpečně se řítil po úzké cestě, přejel přes železniční přejezd na červenou, snažil se ujet i po louce. Vše ale bylo marné. Nakonec se vzdal. "Řidič nerespektoval výzvy policistů k zastavení. Naopak měl zrychlit a před hlídkou ujíždět. pronásledování trvalo asi 2 km. Pak se sám vzdal," popisuje mluvčí policie Eva Michalíková.

Policisté zjistili, že 27letý muž nemá na dva roky řidičský průkaz a také odmítl dechovou zkoušku, takže byl zřejmě i pod vlivem alkoholu. Navíc bylo auto opatřeno jinými registračními značkami. Tento případ je jedním z mnoha, kdy si řidiči naivně myslí, že policistům dokáží ujet. Ti jsou ale na takové situace cvičeni. Loni dokonce byli na kurzu na autodromu v Brně. "Na kurzu se naučí ovládat vozidlo za vyšších rychlostí, bezpečně projíždět zatáčkami, bezpečně brzdit a bezpečně se pohybovat v silničním provozu, který je bohužel agresivní," vysvětluje policejní ředitel MS kraje Tomáš Kužel.

Řidiči z Čeladné hrozí za ujetí a maření výkonu úředního rozhodnutí až 3 roky za mřížemi. Navíc odmítl dechovou zkoušku, takže ho čeká tučná pokuta. Může vyšplhat až na 50 tisíc korun.  
4. Ples pro Frýdek-Místek

24.01. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

28.01. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Radek Jaroš: Koruna Himálaje / výstava

03.02. 00:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků