Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z honičky s policií u Čeladné málem tragédie, muž bez řidičáku se minul s vlakem

Policisté se v celém MS kraji často setkávají s ujížděním vozidel, která se snaží zkontrolovat. Jde přitom i o život. Nejen policistům a ujíždějícímu řidiči, ale hlavně lidem, kteří mohou zrovna přecházet silnici. V Čeladné takový hazardér bez řidičáku dokonce přejel přes železniční přejezd na červenou.

Nad záběry z policejního vozidla natočenými v obci Čeladná zůstává rozum stát. Policejní hlídka chtěla provést rutinní kontrolu vozidla Audi. Řidič, ale nezastavil a naopak šlápl na plyn. Policisté se vydali za ním a sami můžete vidět, co všechno vyváděl. Nebezpečně se řítil po úzké cestě, přejel přes železniční přejezd na červenou, snažil se ujet i po louce. Vše ale bylo marné. Nakonec se vzdal. "Řidič nerespektoval výzvy policistů k zastavení. Naopak měl zrychlit a před hlídkou ujíždět. pronásledování trvalo asi 2 km. Pak se sám vzdal," popisuje mluvčí policie Eva Michalíková.

Policisté zjistili, že 27letý muž nemá na dva roky řidičský průkaz a také odmítl dechovou zkoušku, takže byl zřejmě i pod vlivem alkoholu. Navíc bylo auto opatřeno jinými registračními značkami. Tento případ je jedním z mnoha, kdy si řidiči naivně myslí, že policistům dokáží ujet. Ti jsou ale na takové situace cvičeni. Loni dokonce byli na kurzu na autodromu v Brně. "Na kurzu se naučí ovládat vozidlo za vyšších rychlostí, bezpečně projíždět zatáčkami, bezpečně brzdit a bezpečně se pohybovat v silničním provozu, který je bohužel agresivní," vysvětluje policejní ředitel MS kraje Tomáš Kužel.

Řidiči z Čeladné hrozí za ujetí a maření výkonu úředního rozhodnutí až 3 roky za mřížemi. Navíc odmítl dechovou zkoušku, takže ho čeká tučná pokuta. Může vyšplhat až na 50 tisíc korun.  
Mletý Standard /koncert ON-LINE

Zítra
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

BPM silesia group s.r.o. - Třinecko
Třinec
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Petr Veselý, Vinotéka
Třinec
od 17 000 do 19 000 Kč/měsíc

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace, pracoviště v rámci Frýdku-Místku
Frýdek-Místek
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků