Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Základní školy ve Frýdku-Místku se opravují. 11. ZŠ bude mít i nový bazén

Základní a mateřské školy jsou v době prázdnin plné pracovníků. Léto je totiž ideální doba pro nejrůznější opravy. V těchto dnech se pracuje i na základní škole Jiřího z Poděbrad.

Ze základní školy Jiřího z Poděbrad se ozývá rachot vrtaček a bouchání kladiv. Probíhá tam totiž další a poslední etapa rekonstrukce elektroinstalace, která zde začala už před několika lety. 

„Areál školy tvoří pět vzájemně propojených pavilonů s různými počty podlaží. Rekonstrukce elektroinstalace se nyní provádí v pavilonech A a D, částečně také ve spojovacích krčcích k blokům B a C, kde již byla elektroinstalace vyměněna, podobně jako ve školní kuchyni. Nyní se dá v tomto směru do pořádku i jídelna a tělocvičny s jejich zázemím,“ přiblížil primátor Michal Pobucký.

Rekonstrukce se dotkne světelných a zásuvkových rozvodů, osadí se nová svítidla, zásuvky, přepínače a ventilátory v sociálních zařízeních. Zprovozní se poplachový zabezpečovací tísňový systém, školní zvonění a kamerový systém.

„Výsledkem rekonstrukce by mělo být, že se dětem i pedagogickým pracovníkům zase značně vylepší podmínky pro výuku, dosáhneme vyššího standardu z hlediska bezpečnosti a hygieny práce. Na Jedenáctce se v současné době opravuje rovněž školní bazén. U něj budou odstraněny netěsnosti štěrbinových žlabů a hydroizolace, aby voda neprosakovala až do suterénních pater,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala. 

Současně s rekonstrukcí elektra a bazénu jsou v plánu ještě i další práce.

“Chceme na to navázat a upravit podlahy v tělocvičnách, nátěry podlah, vyměnit lino na celé budově D. Rekonstruuje se tady také schodiště mezi školou a bazénem. Chceme vyměnit vstupy do jednotlivých tříd a učeben v rámci bezpečnosti a estetizace prostoru ve škole,” sdělil ředitel ZŠ Jiřího z Poděbrad Libor Kuča.

Práce musí být hotovy do konce srpna, aby s příchodem nového školního roku bylo vše dokonale připraveno na příchod žáků a na výuku.
Kino na výletě 2020 | Přes prsty ZRUŠENO!!!

Dnes
Frýdek-Místek, Aquapark Olešná

LUCIE Cover Band | Léto v zahradě

10.07. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Akuma | Promenádní koncerty

12.07. 16:00
Frýdek-Místek, Altán ve Smetanových sadech, Frýdek - Místek

GAMA CONSTRUCT, s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 115 do 140 Kč/hod.

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace, pracoviště v rámci Frýdku-Místku
Frýdek-Místek
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

123 stavby, s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Michal Raška, tel. 604 700 054, email raska@123stav
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků