Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby F-M zjišťují spokojenost občanů. S čím jsou nejvíce spokojení?

Zda jsou občané Frýdku-Místku spokojeni se zelení, stavem chodníků nebo vánoční výzdobou letos opět zjišťují Technické služby. Výsledky se jako každoročně vyhodnotí a podle nich se upraví nejslabší oblasti.

Stejně jako v předchozích letech i letos měli občané Frýdku-Místku možnost vyjádřit svou spokojenost anebo nespokojenost se službami, které ve městě vykonávají Technické služby. Ty zkraje srpna prováděly průzkum spokojenosti formou dotáaníku. Vybraní kolemjdoucí odpovídali na celkem 15 otázek.

“Tzn. na úroveň vánočního osvětlení, veřejného osvětlení, nasvětlení přechodů, úklidu města, kosení a letos jsme také nově přidali dvě otázky, které se týkají bezpečnosti chodců, jelikož jsme na několika křižovatkách instalovali nová návěstidla, která upozorňuje chodce na křižovatky, a tak se chceme zeptat, jak jsou lidé s touto službou spokojeni,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Možnost vyjádřit se dostalo 460 respondentů, rovnoměrně rozdělených na muže a ženy v různých věkových kategoriích. 

“Řekneme lidem, jaká je škála hodnocení, a to zcela spokojena, spokojena, nespokojena, zcela nespokojena a nedovedu posoudit, a následně to zaškrkujeme podle odpovědí,” popsala brigádnice Michaela Kolářová.

Jak hodnotili úroveň služeb námi oslovení lidé?

Anketa, občané Frýdku-Místku: “Je to dobré, ale já jsem z Lískovce a tam jsou silnice v katastrofálním stavu.”  2. “Já myslím, že technické služby dělají svou práci, vidím je tady pořád. Lepší by to mohlo být s parkováním. Asi nejvíce jsem spokojený s vánočním osvětlením.”

Průzkum slouží Technickým službám, potažmo městu jako zpětná vazba od občanů, v rámci které mohou chválit, ale zejména pak upozornit, kde jsou ještě rezervy a co by se dalo zlepšit.

“Tím, že používáme stejné otázky, sledujeme ty dlouhotrvající trendy. V druhé polovině srpna budeme výsledky analyzovat a zpracovávat, abychom se i my poučili z těch chyb, na které občané poukazují, ale hlavně budeme výsledky posílat vedení města, potažmo odborům,” dodal Kohut.

“Nás zajímá názor lidí, zda jsou spokojení se službami Technických služeb. Každý rok si nad tím vyhodnocením sedneme a reagujeme na to a děláme změny do dalších let,” doplnil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Výsledky průzkumu budou známé do konce prázdnin. Zájemci je pak najdou na webu Technických služeb i města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyPodané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 21 500 Kč/měsíc

Detail

Podané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 600 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail