Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

K lékaři i na hřbitov. Ve Frýdku-Místku zavedou senior taxi

Frýdek-Místek se už brzy připojí k městům, ve kterých funguje služba Senior taxi. Senioři nad sedmdesát let se díky ní budou moci za malý poplatek dopravit třeba k lékaři nebo na úřad.

Nový Jičín, Karviná či Stonava, to jsou města, ve kterých už funguje služba Senior taxi. A od letošního roku ji budou moci využívat také senioři ve Frýdku-Místku.

“Službu lze provozovat třemi způsoby – prostřednictvím města, jeho organizace nebo dodavatelskou formou. Na základě informací o dotovaných službách pro seniory v rámci kraje a s ohledem na efektivnost využití služby a hospodárnost nákladů dospěl odbor sociálních služeb města k závěru, že nejvýhodnější variantou je provozování služby prostřednictvím dodavatelské firmy, což také schválila rada města” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Senior taxi bude jednou z dalších služeb, které přispějí k tomu, aby byli senioři co nejdéle soběstační. Využívat ji budou moci lidé nad sedmdesát let s trvalým pobytem ve městě. Přeprava bude možná každý pracovní den od 6 do 14 hodin jednak do zdravotnických zařízení, včetně ordinací praktických lékařů, ale také na úřady, pobočky České pošty, vlakové a autobusové nádraží nebo na hřbitovy.

“Senior taxi bude vozit seniory na území města Frýdku-Místku, čímž se myslí i místní části. Za přistavení vozidla bude účtována částka 15 korun. Aby byla služba dostupná pro co nejvíce klientů, byl stanoven maximální počet jízd, a to na 6 za měsíc. Tímto krokem usnadníme seniorům cestování po městě, jelikož ne všem umožňuje jejich zdravotní stav dojít si třeba na zastávku MHD,” dodal Sikora.

Ve městě žije přes čtyři a půl tisíce seniorů nad 70 let. Dá se proto předpokládat, že o službu bude, stejně jako v jiných městech Moravskoslezského kraje, kde už funguje, velký zájem.

Anketa, senioři: 1. “My bydlíme nahoře na Pavlíkově ulici, kde jezdí autobus jen jednou za hodinu. Lidi, když vyjdou od lékaře a třeba jim ten autobus před nosem ujede, určitě ocení, že se na ten kopec dostanou. ” 2. “Někdy člověk potřebuje honem k doktorovi nebo do lékárny či na úřad, takže si myslím, že je to dobrá věc.”

V současné době město připravuje zadávací podmínky, na jejichž základě bude vypsána veřejná zakázka na provozovatele služby. Senior taxi by pak mohlo začít fungovat od října tohoto roku.
Gulliverovy cesty / představení absolventů divadelní školy

04.04. 17:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Farana Piano Duo/ Komorní koncerty​

14.04. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Transky, body, vteřiny / představení Divadla P. Bezruče Ostrava

15.04. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

ARCER H&M s.r.o., Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 19 000 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

První KEY-STAV, a.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 21 360 Kč/měsíc

Detail

B + J stavební s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků