Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

K lékaři i na hřbitov. Ve Frýdku-Místku zavedou senior taxi

Frýdek-Místek se už brzy připojí k městům, ve kterých funguje služba Senior taxi. Senioři nad sedmdesát let se díky ní budou moci za malý poplatek dopravit třeba k lékaři nebo na úřad.

Nový Jičín, Karviná či Stonava, to jsou města, ve kterých už funguje služba Senior taxi. A od letošního roku ji budou moci využívat také senioři ve Frýdku-Místku.

“Službu lze provozovat třemi způsoby – prostřednictvím města, jeho organizace nebo dodavatelskou formou. Na základě informací o dotovaných službách pro seniory v rámci kraje a s ohledem na efektivnost využití služby a hospodárnost nákladů dospěl odbor sociálních služeb města k závěru, že nejvýhodnější variantou je provozování služby prostřednictvím dodavatelské firmy, což také schválila rada města” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Senior taxi bude jednou z dalších služeb, které přispějí k tomu, aby byli senioři co nejdéle soběstační. Využívat ji budou moci lidé nad sedmdesát let s trvalým pobytem ve městě. Přeprava bude možná každý pracovní den od 6 do 14 hodin jednak do zdravotnických zařízení, včetně ordinací praktických lékařů, ale také na úřady, pobočky České pošty, vlakové a autobusové nádraží nebo na hřbitovy.

“Senior taxi bude vozit seniory na území města Frýdku-Místku, čímž se myslí i místní části. Za přistavení vozidla bude účtována částka 15 korun. Aby byla služba dostupná pro co nejvíce klientů, byl stanoven maximální počet jízd, a to na 6 za měsíc. Tímto krokem usnadníme seniorům cestování po městě, jelikož ne všem umožňuje jejich zdravotní stav dojít si třeba na zastávku MHD,” dodal Sikora.

Ve městě žije přes čtyři a půl tisíce seniorů nad 70 let. Dá se proto předpokládat, že o službu bude, stejně jako v jiných městech Moravskoslezského kraje, kde už funguje, velký zájem.

Anketa, senioři: 1. “My bydlíme nahoře na Pavlíkově ulici, kde jezdí autobus jen jednou za hodinu. Lidi, když vyjdou od lékaře a třeba jim ten autobus před nosem ujede, určitě ocení, že se na ten kopec dostanou. ” 2. “Někdy člověk potřebuje honem k doktorovi nebo do lékárny či na úřad, takže si myslím, že je to dobrá věc.”

V současné době město připravuje zadávací podmínky, na jejichž základě bude vypsána veřejná zakázka na provozovatele služby. Senior taxi by pak mohlo začít fungovat od října tohoto roku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


ALPROTEL GROUP, s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 17 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

"ALPRESS" společnost s ručením omezeným - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry