Školní potřeby pro sociálně slabší za symbolické ceny, charitativní obchůdky ADRA rozšířily sortiment

Návštěvníci charitativního obchůdku Dobrovolnického centra ADRA ve Frýdku-Místku v něm nově naleznou i školní potřeby. Aktovky, penály a další věci nabízí sociálně slabším za symbolické ceny. Lidé také mohou do obchůdků sami přinášet nepotřebné školní potřeby.

Dobrovolnické centrum ADRA přišlo na začátku školního roku s novinkou. V Charitativním obchůdku na Radniční ulici udělalo menší reorganizaci a zřídilo zde sekci „Pro školáky“.

“Charitativní obchůdky mají mnoho způsobů využití. Jsme tady pro občany a jednou z možností, jak charitativní obchůdek využívat, je pomáhat žákům, kteří nastoupí do základní školy. Rozhodli jsme se proto, že ten sortiment rozšíříme,” řekl vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Stanislav Staněk.

Rodiče v nové sekci najdou takřka vše, co bude jejich dítě ve škole potřebovat.

“Nabízíme školní potřeby nebo aktovky. Chceme pomáhat s citem, ale také s rozumem, proto tyto věci nerozdáváme, ale prodáváme je za symbolickou cenu. Výtěžek z prodeje je na podporu všech našich programů. Je to pilotní projekt, chceme vyzkoušet, jaká bude odezva. Rádi bychom to rozšířili do všech našich obchůdků,” uvedla Leona Sroková, která v Dobrovolnickém centru ADRA vykonává funkci PR a Fundraising.

Podpořit sbírku školních potřeb, ale hlavně děti ze sociálně slabších rodin, můžete i vy. Stačí, když školní pomůcky, ať už použité či nové, donesete do jednoho z charitativních obchůdků ADRY. 
Dopisy Olze / korespondence V. Havla čtená V. Záwadskou

Dnes 19:00 - 21:36
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Ladislav Zibura: Prázdniny v Evropě/ cestovatelská projekce

Zítra 19:00 - 18.11. 21:36
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Lubomír Brabec / koncert

Zítra 19:00 - 18.11. 21:36
Frýdek-Místek, ZUŠ Frýdek - Místek

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.
Frýdek-Místek
od 21 600 Kč do 26 000 Kč

Detail

Tomeček Bau s. r. o.
Frýdek-Místek
od 130 Kč do 160 Kč

Detail

SOLIDSUN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků