Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Veřejnost se ve F-M může zapojit do akce “Dárek pro druhé” a potěšit osamělé lidi

Dobrovolnické centrum ADRA letos před Vánocemi opět pořádá akci s názvem Dárek pro druhé. Vyzývá proto veřejnost, která by ráda udělala radost zejména osamělým seniorům, aby do Dobrovolnického centra donesla jakýkoliv dárek.

Na 13. listopad připadá světový den laskavosti. U této příležitosti Dobrovolnické centrum ADRA už třetím rokem pořádá projekt, jehož smyslem a cílem je před nejhezčími svátky v roce potěšit osamělé lidi. Jmenuje se Dárek pro druhé.

“Dárek pro druhé je určený osamělým lidem, kteří by pod vánočním stromečkem normálně žádný dárek nenašli. My jsme takoví zprostředkovatelé, a tak tímto oslovujeme veřejnost, aby měla možnost udělat něco pro druhé a být laskavá k druhým. Lidé mohou přinést dárek, jakoukoli drobnost, která udělá radost, čokoládu, svíčku, ponožky, něco, co je trkne do nosu,” sdělila hlavní koordinátorka dobrovolníků DC ADRA F-M Irena Blablová.

Dárky, které lidé do Dobrovolnického centra donesou, musí být nezabalené. Než je ADRA předá potřebným, musí je napřed protřídit.

“Ty dárky, které nám lidé přinesou, roztřídíme na muže, na ženy a potom předáváme tam, kde naši dobrovolníci docházejí do spřátelených organizací. Tam my máme už vytypované ty jednotlivé osoby, ať jsou to senioři či rodiny v hmotné nouzi, aby i tito lidé pod tím stromečkem našli nějaký dárek.”

Dárky mohou zájemci donášet do Dobrovolnického centra ADRY do 13. prosince.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků