Náměstím ve městě už dominují vánoční stromy. Slavnostní rozsvícení proběhne 29. listopadu

Oběma náměstím už dominují vánoční stromy. V Místku, kde bude probíhat hlavní adventní program, stojí 12 metrová douglaska. Následně ji ozdobí desítky stříbrných koulí, stovky barevných žárovek a taky kilometrový řetěz s tisícovkou LED diod.

Zámecké náměstí ve Frýdku i místecké náměstí Svobody mají svůj vánoční strom. Toto pondělí dorazily na obě náměstí, kde je pak do země ukotvili pracovníci Technických služeb.

“Vše se už připravuje na advent. Na místeckém náměstí se už od minulého týdne začaly instalovat moderní stylové stánky na adventní trhy a teď už se ukotvily i vánoční stromy, které budou stejně jako v minulosti opět dva, a to jak na místeckém, tak i frýdeckém náměstí. Frýdecké náměstí už zdobí desetimetrový smrk a místeckému náměstí dominuje dvanáctimetrová douglaska. Tu městu věnovala společnost Pila Nošovice,” řekla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Nyní se oba stromy dočkají vánoční výzdoby.

“Letos ta douglaska je relativně vysoká, nazdobená bude od zítřka výzdobou, na kterou jsou občané zvyklý. Bude tam zhruba 100 stříbrných koulí, budou tam zábleskovky, žárovky a kilometrový LED diodový řetěz. Co se týče frýdeckého náměstí, tak tam je smrk, který bude zdoben v ledovém odstínu se zábleskovkami. Celá ta frýdecká část bude v ledovém odstínu,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

V letošním roce se mohou lidé těšit i na několik nových prvků ve vánoční výzdobě, která je opět o něco bohatší než vloni.

“Na místeckém náměstí je nově instalovaná výzdoba na fontáně. Dále budou tři andělé s hudebními motivy, jeden bude před vstupem do kavárny Radhošť, v parku Komenského a u bývalého autobusového náměstí,” sdělil Kohut.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na místeckém náměstí Svobody proběhne v pátek 29. listopadu zhruba ve tři čtvrtě na pět, spolu s ním se rozzáří také vánoční strom na náměstí ve Frýdku a také celá další výzdoba města.
Jiří Vodička a Camerata Janáček / koncert

03.03. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Trio DuBois / Koncerty

17.03. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Dan Bárta & Illustratosphere / Zvířený prach Tour / NOVÝ TERMÍN!

18.03. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Martin Murin - pracoviště
Třinec
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Auto-motoEvri, s.r.o., pracoviště
Třinec
od 17 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

AREVAL s.r.o.
Vendryně
od 9 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků