Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Náměstím ve městě už dominují vánoční stromy. Slavnostní rozsvícení proběhne 29. listopadu

Oběma náměstím už dominují vánoční stromy. V Místku, kde bude probíhat hlavní adventní program, stojí 12 metrová douglaska. Následně ji ozdobí desítky stříbrných koulí, stovky barevných žárovek a taky kilometrový řetěz s tisícovkou LED diod.

Zámecké náměstí ve Frýdku i místecké náměstí Svobody mají svůj vánoční strom. Toto pondělí dorazily na obě náměstí, kde je pak do země ukotvili pracovníci Technických služeb.

“Vše se už připravuje na advent. Na místeckém náměstí se už od minulého týdne začaly instalovat moderní stylové stánky na adventní trhy a teď už se ukotvily i vánoční stromy, které budou stejně jako v minulosti opět dva, a to jak na místeckém, tak i frýdeckém náměstí. Frýdecké náměstí už zdobí desetimetrový smrk a místeckému náměstí dominuje dvanáctimetrová douglaska. Tu městu věnovala společnost Pila Nošovice,” řekla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Nyní se oba stromy dočkají vánoční výzdoby.

“Letos ta douglaska je relativně vysoká, nazdobená bude od zítřka výzdobou, na kterou jsou občané zvyklý. Bude tam zhruba 100 stříbrných koulí, budou tam zábleskovky, žárovky a kilometrový LED diodový řetěz. Co se týče frýdeckého náměstí, tak tam je smrk, který bude zdoben v ledovém odstínu se zábleskovkami. Celá ta frýdecká část bude v ledovém odstínu,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

V letošním roce se mohou lidé těšit i na několik nových prvků ve vánoční výzdobě, která je opět o něco bohatší než vloni.

“Na místeckém náměstí je nově instalovaná výzdoba na fontáně. Dále budou tři andělé s hudebními motivy, jeden bude před vstupem do kavárny Radhošť, v parku Komenského a u bývalého autobusového náměstí,” sdělil Kohut.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na místeckém náměstí Svobody proběhne v pátek 29. listopadu zhruba ve tři čtvrtě na pět, spolu s ním se rozzáří také vánoční strom na náměstí ve Frýdku a také celá další výzdoba města.


Slezské divadlo za výlohou

Slezské divadlo se připojilo k výzvě Oživené výlohy pražského souboru Cirk La Putyka a za sklem uzavřeného nákupního centra Slezanka v centr...

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků