Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hala Krystal za čtvrt miliardy? Ne! Raději postavíme více tělocvičen, slibuje vedení F-M

Hala Krystal, která se měla stavět ve Frýdku-Místku, nebude. Podle projektu by náklady na ni byly až příliš vysoké. Místo toho vedení města rozhodlo, že na různých místech postaví více menších tělocvičen.

Ještě v loňském roce vedení Frýdku-Místku u 11. základní školy na ulici Jiřího z Poděbrad zamýšlelo výstavbu nové sportovní haly Krystal. Sloužit měla primárně floorbalistům, kteří nemají ve městě zázemí a musí proto dojíždět do haly na Čeladné. V loňském rozpočtu mělo vyčleněno na realizaci stavby 80 milionů korun. Ukázalo se však, že projekt by byl daleko dražší, než se předpokládalo.

“V minulém volebním období se tu připravovala akce tzv. hala Krystal. Měla to být hala, kde by mohli sportovat floorbalisté, nicméně ty finanční prostředky byly vyčísleny na téměř čtvrt miliardy korun, což je obrovský balík. Za tu cenu jsme schopni postavit tři takové tělocvičny, kde může být floorbalové družstvo a ještě se to navíc přičlení k nějaké základní škole. Takže od takové nákladné, někdo by řekl megalomanské akce jsme ustoupili,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Město se tedy rozhodlo jít do varianty výstavby dvou nových menších tělocvičen, které by uspokojily potřeby sportovců a ještě by sloužily žákům základních škol.

”Konkrétně u 2. a 11. základní školy. Nechali jsme se inspirovat tělocvičnami v Paskově a v Raškovicích. Jsou to tělocvičny, které by měly mít tribunu pro zhruba dvě stě diváků, a kde by floorbal a případně i další sporty, které zde na území města působí, mohli mít své zázemí. Tělocvična u 2. základní školy, která by měla vyrůst jako první, by měla splňovat soutěžní parametry právě pro floorbal. Samozřejmě by byla využívána i pro jiné sporty a v dopoledních hodinách počítáme, že ji využije samotná škola,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

“V současné době se vybírá projektant, který připraví projektovou dokumentaci na floorbalovou halu u té 2. základní školy. Počítáme, že příští rok bude vyřizovat územní a stavební povolení, s tím, že na konci příštího roku nebo spíše začátkem roku následujícího by se mohlo se samotnou výstavbou začít. Tím, že to nebude stát tolik peněz, jsme schopni vybudovat i u té 11. základní školy tělocvičnu, na které začneme pracovat v následujících letech,” dodal Pobucký.

U výstavby obou nových tělocvičen se bude město snažit o využití dotačních titulů.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků