Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další Senior taxi v Moravskoslezském kraji! Od ledna začne jezdit i ve Frýdku-Místku

Od ledna příštího roku začne ve městě fungovat služba senior taxi. Lidé nad sedmdesát let se tak za mírný poplatek pohodlně přepraví do zdravotnických zařízení, ale třeba i na úřad či dokonce na hřbitov.

Nový Jičín, Karviná, Stonava nebo třeba Kravaře, to jsou města, ve kterých už funguje služba Senior taxi. Už brzy se k nim připojí i Frýdek-Místek.

“Radní schválili uzavření smlouvy na poskytovatele služby Senior Taxi. Zakázka na poskytovatele služby byla zveřejněna na profilu zadavatele a zaslána také pěti poskytovatelům. Zájem o ni projevil jediný účastník, a to společnost Rosi logistik z Ostravy, která nabídla, že ji bude provozovat po dobu tří let za celkovou částku 3 780 000 korun. Pokud od zakázky neodstoupí a podepíše smlouvu, budou moci senioři využívat po městě službu Senior taxi už od ledna 2020,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Senior taxi budou moci využívat lidé nad 70 let s trvalým pobytem ve Frýdku-Místku, a to každý pracovní den od 6 do 14 hodin. Cestovat budou moci do zdravotnických zařízení, včetně ordinací praktických lékařů, ale také na úřady, poštu, vlakové a autobusové nádraží nebo na hřbitovy na území města. 

Anketa, obyvatelka města: “To by nebylo špatné. To bych určitě využila.”

Ve městě žije přes čtyři a půl tisíce seniorů nad 70 let. Dá se proto předpokládat, že o službu bude, stejně jako v jiných městech Moravskoslezského kraje, kde už funguje, velký zájem.

“Senior taxi je avizováno od vedení města už dlouho, ale daleko déle jsou dotazy od seniorů, zda bychom něco takového nezřídili. Víme o tom, že v okolních městech už takové věci fungují, ale u nás to holt trochu trvalo. Mám dnes a denně dotazy, kdy už to bude, takže teď už se to zřizuje a je to fajn,” řekl předseda Svazu důchodců Frýdku-Místku Dalibor Kališ.

Za přistavení vozidla senior zaplatí poplatek 20 korun. Aby byla služba dostupná pro co nejvíce klientů, bude stanovený maximální počet jízd, a to na 6 za měsíc.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků