Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do sociální oblasti ve F-M půjde přes 100 mil. korun. Nejvíce financí získá charita

Město má rozpočet na příští rok. Na posledním zasedání jej schválili zastupitelé. Počítá s řadou investičních akcí v mnoha oblastech. Více než 100 milionů korun pak poputuje do oblasti sociálních služeb.

Zastupitelstvo města, které se konalo ve středu 4. prosince schválilo rozpočet pro rok 2020 ve výši přesahující jednu a čtvrt miliardy korun. Bezmála 103 milionů je určeno sociálním službám. 

“Celkem 12 milionů korun, tedy o 1 milion korun více než v předchozím roce, bylo schváleno v rámci dotačního programu Podpora a rozvoj sociálních služeb. Celkem si tuto částku rozdělí 38 organizací, které poskytují sociální služby na území města. Největší částky v rámci tohoto programu získá Charita Frýdek-Místek, Slezská diakonie či Podané ruce – osobní asistence, ale také Domov se zvláštním režimem Beskyd,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Zastupitelé také schválili finanční prostředky na dva dotační programy, a to na podporu projektů v oblasti zdravotnictví a podporu a rozvoj ostatních aktivit navazujících na sociální služby.

“V každém z těchto dotačních programů je alokován 1 milion korun, což je o 200 tisíc korun více než v předchozím roce. Více než 65 milionu korun získají příspěvkové organizace města – tedy Domov pro seniory, Penzion pro seniory, Hospic, Centrum Pečovatelské služby, Žirafa a Jesle. 1 milion korun také získá nemocnice ve Frýdku-Místku, a to na základě uzavřené smlouvy o spolupráci v projektu Pomáháme Vám se uzdravit. Za tuto částku bude zakoupeno sanitní vozidlo,” uvedl Sikora.

Sociální oblast a její podpora patří k hlavním prioritám vedení města. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry