Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku běží sbírka Vánoční strom. Peníze poputují místnímu Hospici

Město i v tomto roce pořádá už tradiční veřejnou sbírku „Vánoční strom“. Začala v pátek 29. listopadu, tedy v den rozsvícení Vánočního strom na náměstí v Místku. Výtěžek sbírky je tentokrát určený pro Hospic Frýdek-Místek.

Zhruba před dvěma týdny se na místeckém náměstí Svobody slavnostně rozsvítil vánoční strom. Město a jeho občané tak oficiálně zahájili adventní čas, který se až do Vánoc ponese v duchu řady kulturních akcí a aktivit v rámci každoroční akce Advent ve městě. Předvánoční čas ale není jen dobou veselí, ale také příležitostí k nezištné pomoci těm, kteří to potřebují. Proto i letos město vyhlásilo tradiční veřejnou sbírku Vánoční strom, do které mohou v těchto dnech lidé přispívat na dobrou věc.

“Výtěžek je určen pro městský Hospic, a to na zakoupení antidekubitních matrací, které pomáhají předcházet vzniku proleženin u dlouho ležících pacientů. Zájemci mohou přispět do pokladničky umístěné u Vánočního stromu na náměstí Svobody nebo zaslat peníze na číslo účtu 4444100/0300,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Město vyhlašuje předvánoční sbírku už dlouhou řadu let. Během té doby se podařilo vybrat finanční prostředky pro spoustu dobročinných a neziskových organizací, které na území města působí. Nejštědřejší byli lidé před 11 lety. Tenkrát se podařilo vybrat téměř 87 tisíc a výtěžek putoval do Pečovatelské služby, která za něj pořídila kompenzační pomůcky pro zdravotně postižené občany. Druhou největší částku lidé darovali v roce 2016. 60.660 korun tenkrát na zakoupení polohovacích pomůcek pro imobilní klienty získal Domov Přístav.

“Sbírka se koná už každým rokem, je to už tradice. Kasička, do které mohou lidé přispívat převážně na projekty se sociálním podtextem je už tradičně umístěna u vánočního stromu. Vloni se vybíraly peníze pro Centrum pečovatelské služby, a to na nákup elektrického zvedáku, který usnadňuje manipulaci s ležícími pacienty. Podařilo se vybrat téměř 50 tisíc korun. Věřím, že neméně štědří budou lidé i letos,” řekla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Pokladnička bude u Vánočního stromu na náměstí Svobody k dispozici až do 31. prosince.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků