Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zákaz hluku a konec poplatků za odpad pro děti do 6 let. Frýdek-Místek schválil nové vyhlášky

Frýdek-Místek vydal dvě nové vyhlášky. Jedná se týká omezení hluku, druhá pak poplatku za komunální odpad. Jejich platnost schválili zastupitelé na svém posledním zasedání.

Ve Frýdku-Místku začnou co nevidět platit dvě nové vyhlášky. První z nich souvisí s regulací hlučných činností, spojených s užíváním sekaček, cirkulárek, motorových pil, křovinořezů a podobně.

“Vyhláška vzešla z podnětu občanů, kteří si stěžovali na hluk z těchto činností zejména o nedělích a svátcích. Ve většině okolních obcích už tuto vyhlášku mají. My jsme doufali, že se lidé dokáží dohodnout, že o nedělích nebudou obtěžovat své sousedy hlukem ze sekaček, motorových pil a podobně a že vyhlášku potřebovat nebudeme. Bohužel opak je pravdou a i my jsme byli na základě požadavků občanů nuceni vyhlášku vydat. Platná bude již koncem tohoto roku. Nařizuje zdržet se o nedělích a svátcích veškerých činností spojených s užíváním zařízení, které způsobují hluk, včetně sekaček na trávu, cirkulárek a dalších,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Druhá vyhláška se týká poplatku za komunální odpad. Od příštího roku od něj budou osvobozeny děti do 6 let.

“Dosud byly od poplatku za odpad osvobozeny děti do tří let. Poplatek za odpad nezvyšujeme. Od roku 2007 ho držíme na částce 492 koruny na osobu a rok. Občané nad 70 let budou i nadále hradit 252 koruny za rok. Rozšířené osvobození od poplatku za odpad pro děti do 6 let bude znamenat snížení příjmů o 654 tisíc oproti letošnímu roku, což není žádná závratná částka” sdělil Pobucký.

Vyhláška bude platná od ledna 2020.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Lesný-Ostrava s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

"ALPRESS" společnost s ručením omezeným - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Obec Ostravice - pracoviště
Ostravice
od 18 500 do 22 990 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry