Zákaz hluku a konec poplatků za odpad pro děti do 6 let. Frýdek-Místek schválil nové vyhlášky

Frýdek-Místek vydal dvě nové vyhlášky. Jedná se týká omezení hluku, druhá pak poplatku za komunální odpad. Jejich platnost schválili zastupitelé na svém posledním zasedání.

Ve Frýdku-Místku začnou co nevidět platit dvě nové vyhlášky. První z nich souvisí s regulací hlučných činností, spojených s užíváním sekaček, cirkulárek, motorových pil, křovinořezů a podobně.

“Vyhláška vzešla z podnětu občanů, kteří si stěžovali na hluk z těchto činností zejména o nedělích a svátcích. Ve většině okolních obcích už tuto vyhlášku mají. My jsme doufali, že se lidé dokáží dohodnout, že o nedělích nebudou obtěžovat své sousedy hlukem ze sekaček, motorových pil a podobně a že vyhlášku potřebovat nebudeme. Bohužel opak je pravdou a i my jsme byli na základě požadavků občanů nuceni vyhlášku vydat. Platná bude již koncem tohoto roku. Nařizuje zdržet se o nedělích a svátcích veškerých činností spojených s užíváním zařízení, které způsobují hluk, včetně sekaček na trávu, cirkulárek a dalších,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Druhá vyhláška se týká poplatku za komunální odpad. Od příštího roku od něj budou osvobozeny děti do 6 let.

“Dosud byly od poplatku za odpad osvobozeny děti do tří let. Poplatek za odpad nezvyšujeme. Od roku 2007 ho držíme na částce 492 koruny na osobu a rok. Občané nad 70 let budou i nadále hradit 252 koruny za rok. Rozšířené osvobození od poplatku za odpad pro děti do 6 let bude znamenat snížení příjmů o 654 tisíc oproti letošnímu roku, což není žádná závratná částka” sdělil Pobucký.

Vyhláška bude platná od ledna 2020.
Radek Jaroš: Koruna Himálaje / výstava

03.02. 00:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Pankrác 45 / představení Švandova divadla

03.02. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

ELBRUS na kole, OSMITISÍCOVKY po svých / beseda s Radkem Jarošem

07.02. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků