Ve Frýdku-Místku začne jezdit Senior taxi, poprvé vyjede 20. ledna

Ještě v lednu začne ve Frýdku-Místku fungovat služba senior taxi. Lidé nad sedmdesát let se tak za mírný poplatek pohodlně přepraví k lékaři, na úřad, ale třeba i na hřbitov.

Frýdek-Místek se už brzy připojí k městům, v nichž funguje služba Senior taxi. Speciální vozidlo dnes jezdí třeba v Novém Jičíně, Karviné či Stonavě, kde si službu senioři velice pochvalují.

“Cílem je poskytnout seniorům možnost pohodlné přepravy k lékaři a i na úřady. Lidé ve vyšším věku už trpívají nějakým pohybovým omezením, a i když máme ve městě MHD zdarma, je pro ně často vyčerpávající dojít na autobusovou zastávku nebo nastoupit do autobusu, protože ne všechny jsou nízkopodlažní, a potom ještě dojít na úřad či k lékaři. Proto právě tato služba, která seniorům zvýší komfort přepravy po městě,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Podmínkou pro využívání senior taxi je věk nad sedmdesát let, trvalý pobyt ve Frýdku-Místku a také speciální průkazka. Tu si dnes mohou zájemci vyřídit na odboru sociálních služeb na Radniční ulici. Za přistavení vozidla se bude hradit poplatek 20 korun. Aby byla služba dostupná pro co nejvíce klientů, bude ji moci jeden senior využít maximálně šestkrát v měsíci.

Anketa, senioři: “Zaplať Pán Bůh, že to tady máme.” 2. “Třeba babičku bolí nohy a než dojde na autobus, tak ten ji většinou ujede. V tom to tedy bude lepší.”

Senior taxi bude jezdit každý pracovní den od 6 do 14 hodin. Poprvé vyjede 20. ledna.
Kdo je pan Schmitt?/ představení Divadla Mír

19.02. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Pavel Šporcl a Gipsy Way Ensemble / koncert

19.02. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Koncert ZUŠ / komorní koncerty

20.02. 19:00
Frýdek-Místek, ZUŠ Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků