Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku začne jezdit Senior taxi, poprvé vyjede 20. ledna

Ještě v lednu začne ve Frýdku-Místku fungovat služba senior taxi. Lidé nad sedmdesát let se tak za mírný poplatek pohodlně přepraví k lékaři, na úřad, ale třeba i na hřbitov.

Frýdek-Místek se už brzy připojí k městům, v nichž funguje služba Senior taxi. Speciální vozidlo dnes jezdí třeba v Novém Jičíně, Karviné či Stonavě, kde si službu senioři velice pochvalují.

“Cílem je poskytnout seniorům možnost pohodlné přepravy k lékaři a i na úřady. Lidé ve vyšším věku už trpívají nějakým pohybovým omezením, a i když máme ve městě MHD zdarma, je pro ně často vyčerpávající dojít na autobusovou zastávku nebo nastoupit do autobusu, protože ne všechny jsou nízkopodlažní, a potom ještě dojít na úřad či k lékaři. Proto právě tato služba, která seniorům zvýší komfort přepravy po městě,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Podmínkou pro využívání senior taxi je věk nad sedmdesát let, trvalý pobyt ve Frýdku-Místku a také speciální průkazka. Tu si dnes mohou zájemci vyřídit na odboru sociálních služeb na Radniční ulici. Za přistavení vozidla se bude hradit poplatek 20 korun. Aby byla služba dostupná pro co nejvíce klientů, bude ji moci jeden senior využít maximálně šestkrát v měsíci.

Anketa, senioři: “Zaplať Pán Bůh, že to tady máme.” 2. “Třeba babičku bolí nohy a než dojde na autobus, tak ten ji většinou ujede. V tom to tedy bude lepší.”

Senior taxi bude jezdit každý pracovní den od 6 do 14 hodin. Poprvé vyjede 20. ledna.
Gulliverovy cesty / představení absolventů divadelní školy

04.04. 17:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Farana Piano Duo/ Komorní koncerty​

14.04. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Transky, body, vteřiny / představení Divadla P. Bezruče Ostrava

15.04. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

TYMPOL PLUS s.r.o. - Hnojník
Hnojník
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Pactra International (Czech) s.r.o. - pracoviště Nošovice
Nošovice
od 17 000 do 18 500 Kč/měsíc

Detail

GASTRO - MENU EXPRESS a.s.*
Třinec
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků