Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior taxi ve Frýdku-Místku už vozí první cestující, zájem je obrovský

Frýdek-Místek se připojil k městům, v nichž funguje služba Senior taxi. Od 20. ledna se mohou lidé nad sedmdesát let pohodlně přepravit tam, kam potřebují.

Taxislužba pro seniory už jezdí i ve Frýdku-Místku. První cestující se mohli svézt už 20. ledna. Od toho dne je vozidlo každý den plně vytížené a přepravu využívá stále více seniorů.

Anketa, cestující: “Já si myslím, že to je velice chválihodný počin magistrátu, protože jsem byla druhý den poté, kdy se začaly vydávat průkazky, a dostala jsem číslo 76, takže je jasné, že se to vyplatí. A za takovou udržovací cenu to nemá chybu.”

Podmínkou pro využívání Senior taxi je věk nad sedmdesát let a trvalý pobyt ve Frýdku-Místku. Za přistavení vozidla senior zaplatí poplatek 20 korun. Aby byla služba dostupná pro co nejvíce klientů, bude ji moci jeden senior využít maximálně šestkrát v měsíci.

“Funguje to tak, že senior zavolá na dispečink, ten mi dá objednávku, která se mi zobrazí v telefonu. Potvrdím ji a jedu na zadanou adresu v daný čas. Zavezu ho na polikliniku, do nemocnice, k úřadu. Člověk občas musí pomoct, protože někteří mají hůlky a tak, ale od toho tady jsme,” popsal šofér Pavel Lampa.

Služba Senior taxi funguje každý pracovní den vždy od 6 do 14 hodin.

“Cílem služby je, aby se senioři dostali lépe a pohodlněji k lékařům, na úřady, ale také na pobočky České pošty či na hrobová místa na území města. O službu je dle předpokladu obrovský zájem, jelikož si během lednových dnů vyzvedlo průkazky pro držitele této služby již zhruba 400 občanů,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Průkazku si mohou zájemci vyřídit na odboru sociálních služeb na Radniční ulici. 
Gulliverovy cesty / představení absolventů divadelní školy

04.04. 17:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Farana Piano Duo/ Komorní koncerty​

14.04. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Transky, body, vteřiny / představení Divadla P. Bezruče Ostrava

15.04. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

TRITREG - TŘINEC, s.r.o.
Třinec
od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Třinec
Třinec
od 21 260 do 31 240 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků