Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Projekt Dárek pro druhé se ve F-M vydařil. Lidé přinesli přes 200 dárků

Dobrovolnické centrum ADRA připravilo před Vánocemi projekt “Dárek pro druhé”. Jeho smyslem bylo udělat radost osamělým lidem malým dárkem, které nosili občané města. Jak projekt dopadl prozradí příspěvek.

Ke konci loňského roku zopakovalo Dobrovolnické centrum ADRA akci, jejímž cílem je udělat radost lidem, kteří jsou na Vánoce sami. Šlo o projekt “Dárek pro druhé”, který potěšil už nejednoho osamělého člověka.

“V minulosti jsme se inspirovali Ježíškovými dvojčaty a rozhodli jsme se, že i ve Frýdku-Místku uděláme aktivitu, kterou bychom zpříjemnili vánoční chvíle lidem, kteří nikoho nemají. Podařilo se nám už třetím rokem tento náš cíl splnit, že budeme dávat tyto dárky, a v rámci města se nám podařilo oslovit veřejnost,” popsal vedoucí Dobrovolnického centra ADRA F-M Stanislav Staněk.

Každý, kdo se chtěl zapojit, mohl v prosinci před Vánoci do charitativních obchůdků ADRY donášet jakýkoli dárek a nechat ho tam pro ty, kteří jej neměli od koho jiného dostat.

“Letos jsme moc vděčni za to, že se podařilo dát dvě stě dárku lidem, kteří jsou sami, lidem, kteří nikoho nemají, jsou to samoživitelky, rodiny v hmotné nouzi a další. Díky štědrosti lidí, kteří přinesli dárků daleko více než dvě stě, jsme mohli vytvořit oněch dvě stě balíčků, které udělaly radost. Myslím si, že to byla radost nejen pro ty obdarované, ale i pro nás, kteří jsme to zprostředkovali, a tak chceme tu radost zprostředkovat zase občanům, kteří darovali dárky,” řekl Staněk.

Dobrovolnické centrum chce z akce udělat tradici, proto ji chce před Vánocemi uspořádat i v tomto roce.
Gulliverovy cesty / představení absolventů divadelní školy

04.04. 17:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Farana Piano Duo/ Komorní koncerty​

14.04. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Transky, body, vteřiny / představení Divadla P. Bezruče Ostrava

15.04. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Ignis Forst s.r.o.
Hrčava
od 11 125 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

MEPAC CZ, s.r.o.
Třinec
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

STEELHOUSE, a.s.
Třinec
od 17 000 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků