Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Imobilním klientům se bude lépe koupat. F-M zrekonstruoval Středisko osobní hygieny

Pohodlnější sprchování i koupání nabízí Středisko osobní hygieny Domu s pečovatelskou službou. Po rekonstrukci je koupelna mnohem lépe uzpůsobena seniorům a tělesně postiženým.

Město podporuje činnost a rozvoj sociálních služeb. Proto do této oblasti pravidelně investuje. V těchto dnech skončila investice v domě s pečovatelskou službou na ulici Sadová.

“Rozšířili jsme činnost sociálních služeb na území města a to tím, že v domě s pečovatelskou službou na ulici Sadová 606 jsme zrekonstruovali Středisko osobní hygieny, určené zejména pro seniory a tělesně postižené občany. Ne všechny těžce pohybující se osoby mají koupelny ve svých bytech přizpůsobeny tomu, aby se v nich mohli bezpečně a sami, bez pomoci jiné osoby, osprchovat či vykoupat. Tuto službu budou využívat nejen obyvatelé domu s pečovatelskou službou, ale také ostatní občané města,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Součástí zrekonstruované koupelny je speciální stropní zvedací zařízení.

“Toto stropní zvedací zařízení slouží pro manipulaci tělesně postižených občanů. Je to umístěné na stropě, aby byla ta manipulace snazší. Budou tam takové vaky do 100 a 150 kil. Klient se pěkně dostane na toaletu a pak do sprchového koutu a zase zpět do lužka, kde se osuší. Stropní zvedací zařízení je dneska na trhu nejžádanější, protože kdysi byla zvedací zařízení umístěná k vaně, ale ta manipulace byla taková neúplná, kdežto tady toho člověka zavěsíte a už ho jen táhnete a nemusíte se s ním tak namáhat,” popsala Dagmar Horutová, technik správy obecního majetku.

“Děkuji městu za rekonstrukci našeho stávajícího zařízení Střediska osobní hygieny a za vytvoření nového funkčního zařízení, které odpovídá požadavkům a potřebám našich klientů. Toto zařízení budou využívat nejen obyvatelé Domu zvláštního určení tady na Sadové ulici, ale i ostatní frýdeckomístečtí senioři, kteří jsou nebo budou uživateli naší Pečovatelské služby. Věřím, že toto Středisko osobní hygieny přispěje ke zkvalitnění naší Pečovatelské služby,” řekla ředitelka Centra pečovatelské služby Eliška Adamová.

Středisko osobní hygieny na Sadové ulici je již druhým zařízením tohoto typu. Od roku 2014 je Středisko osobní hygieny také na ulici 17. listopadu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy