Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Trenéři HC F-M učí bruslit děti z MŠ, možná z nich budou noví světoví hokejisté

Město a hokejový klub Frýdek-Místek rozjeli nový projekt. Jeho podstatou jsou kurzy bruslení dětí z mateřských škol, které probíhají pod vedením zkušených trenérů klubu.

Multifunkční hala Polárka je dějištěm společného projektu města a frýdeckomísteckého hokejového klubu. Právě na tamní ledové ploše probíhají nové kurzy bruslení pro ty nejmenší děti. A neučí je nikdo jiný než zkušení trenéři hokejového klubu.

“Jsem velmi rád, že mohu osobně přihlížet tréninku mladých bruslařů, který se koná v rámci projektu, který jsme uskutečnili s místním hokejovým klubem, kdy podstatou toho projektu je, že děti v mateřských školách navštěvují tréninky bruslení pod vedením místních trenérů. Hokejový klub poskytl vybavení pro děti, zaštítil to trenérskou činností a město poskytlo finance na ledovou plochu. V dnešní době, kdy děti málo sportují, je podle mě skvělé, že se děti naučí bruslit, a to, co se naučí v dětství, jim zůstane po zbytek života,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

S novým projektem už před časem oslovilo město, respektive odbor školství samo vedení hokejového klubu. Odbor školství pak s touto nabídkou oslovil ředitelky mateřských škol. Výsledkem je, že v současné době dochází do haly Polárky bruslit děti ze tří mateřské školy.

“Probíhá to výukou jednou týdně, jednu hodinu, formou her se učí děti bruslit zábavnou formou. Je to nějaké plazení, zvedání se z jednoho kolena, ze dvou kolem, lehání, postupně pak nějaké krůčky, chůze a pak už to vchází do bruslení, později už se učí brzy, obloučky a podobně. Doufáme, že z toho vypadnou i nějací hokejisti, kteří budou slavní tak, jako naši odchovanci Pavel Kubina, Ondra Palát nebo Dominik Uher, kteří hráli v NHL,” řekl manažer HC Frýdek-Místek Michal Bobok.

Přestože mnohé děti stojí na ledních bruslích poprvé, je pro ně bruslení velkým zážitkem.

“Děti mají výbornou zkušenost. Mají možnost a příležitost zjišťovat, jestli je to baví, nebo ne. Některé děti k tomu dotáhnou i rodiče. Po první zkušenosti, která byla asi před měsícem jsme měli trošku obavy, protože je to poměrně náročné, ale dneska byli všichni nadšeni. Možná i proto, že trenéři jsou tady perfektní, zvládají to krásně zahrát, dokáži děti motivovat a děti to moc baví. A nás dospělé taky. Mimoto, že je to pohyb, to v nich může vzbudit i pocit, že se tomu chtějí věnovat dále, a mohou se pak přihlásit kluci třeba do hokeje, holky na krasobruslení,” sdělila ředitelka MŠ Anenská Natália Toflová.

Přáním města je, aby se do projektu v budoucnu zapojily i další mateřské školy.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy